Loading


GOŁDAP. Dziś rano zdemontowana została brama cmentarza przy ulicy Cmentarnej w Gołdapi i odwieziona do renowacji. Odnowiona i pomalowana wróci na swoje miejsce po weekendzie.

Pierwsza oferta na wykonanie tych robót opiewała na ponad 8 tysięcy złotych. Udało się jednak znaleźć wykonawcę, który odnowi bramę i bramki za 4 tysiące złotych. Dodatkowo w tej cenie firma wykona jeszcze nową bramkę, która zostanie zamontowana z innej strony cmentarza.

Pieniądze na renowację pochodzą ze zbiórki , jaką 1 listopada na komunalnych cmentarzach w Gołdapi i Grabowie przeprowadził Społeczny Komitet Renowacji Cmentarzy Komunalnych w Gołdapi. Zebrano wówczas 6.100 złotych.

Pozostałe 2.100 złotych najprawdopodobniej przeznaczone zostanie na utwardzenie terenu przy bramie i położenie koski betonowej. Ta inwestycja kosztować może nawet 6 tysięcy złotych. Józef Dominiuk, który na co dzień zajmuje się administracją cmentarzami komunalnymi w ramach pracy w ADM Sp. z o. o., szuka obecnie możliwości, by pozyskać gdzieś jeszcze brakujące środki na ten cel. Utwardzenie wjazdu jest potrzebne m.in. po to, by można było bezproblemowo odbierać śmieci z pojemników ustawionych na cmentarzu.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!