Loading
 
 
 
 


GOŁDAP. Dziś rano zdemontowana została brama cmentarza przy ulicy Cmentarnej w Gołdapi i odwieziona do renowacji. Odnowiona i pomalowana wróci na swoje miejsce po weekendzie.

Pierwsza oferta na wykonanie tych robót opiewała na ponad 8 tysięcy złotych. Udało się jednak znaleźć wykonawcę, który odnowi bramę i bramki za 4 tysiące złotych. Dodatkowo w tej cenie firma wykona jeszcze nową bramkę, która zostanie zamontowana z innej strony cmentarza.

Pieniądze na renowację pochodzą ze zbiórki , jaką 1 listopada na komunalnych cmentarzach w Gołdapi i Grabowie przeprowadził Społeczny Komitet Renowacji Cmentarzy Komunalnych w Gołdapi. Zebrano wówczas 6.100 złotych.

Pozostałe 2.100 złotych najprawdopodobniej przeznaczone zostanie na utwardzenie terenu przy bramie i położenie koski betonowej. Ta inwestycja kosztować może nawet 6 tysięcy złotych. Józef Dominiuk, który na co dzień zajmuje się administracją cmentarzami komunalnymi w ramach pracy w ADM Sp. z o. o., szuka obecnie możliwości, by pozyskać gdzieś jeszcze brakujące środki na ten cel. Utwardzenie wjazdu jest potrzebne m.in. po to, by można było bezproblemowo odbierać śmieci z pojemników ustawionych na cmentarzu.