Loading


GOŁDAP. 9 listopada w Starostwie Powiatowym w Gołdapi odbyła się debata pod hasłem „Bezpieczeństwo w sieci”. Głównymi uczestnikami byli dyrektorzy, nauczyciele, pedagodzy oraz przedstawiciele służb, jednostek oraz podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w naszym powiecie.

Bezpieczeństwo poruszania się w wirtualnym świecie jest kluczowym zagadnieniem dla wielu internautów. O ile jednak zdajemy sobie sprawę z istnienia pewnych zagrożeń oraz staramy się korzystać z internetu ostrożnie, o tyle bardzo często popełniamy bardzo proste błędy, które mogą stanowić dla nas zagrożenie. Procedury postępowania w przypadku zdarzeń związanych z użyciem internetu omówił Robert Ćwikowski reprezentujący Fundację Terapii i Rozwoju SATIS. Dodatkowo przybliżył on procedury reagowania wobec osób, które zażyły środki odurzające. Spotkanie merytorycznie wspierały służby mundurowe odpowiedzialne za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Podczas debaty rozdawane były materiały edukacyjne i profilaktyczne promujące projekt „Razem pod parasolem prawa”, realizowany przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi przy współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi.

Ewelina Kuczyńska
Starostwo Powiatowe w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie