Loading


GOŁDAP. 9 listopada w Starostwie Powiatowym w Gołdapi odbyła się debata pod hasłem „Bezpieczeństwo w sieci”. Głównymi uczestnikami byli dyrektorzy, nauczyciele, pedagodzy oraz przedstawiciele służb, jednostek oraz podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w naszym powiecie.

Bezpieczeństwo poruszania się w wirtualnym świecie jest kluczowym zagadnieniem dla wielu internautów. O ile jednak zdajemy sobie sprawę z istnienia pewnych zagrożeń oraz staramy się korzystać z internetu ostrożnie, o tyle bardzo często popełniamy bardzo proste błędy, które mogą stanowić dla nas zagrożenie. Procedury postępowania w przypadku zdarzeń związanych z użyciem internetu omówił Robert Ćwikowski reprezentujący Fundację Terapii i Rozwoju SATIS. Dodatkowo przybliżył on procedury reagowania wobec osób, które zażyły środki odurzające. Spotkanie merytorycznie wspierały służby mundurowe odpowiedzialne za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Podczas debaty rozdawane były materiały edukacyjne i profilaktyczne promujące projekt „Razem pod parasolem prawa”, realizowany przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi przy współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi.

Ewelina Kuczyńska
Starostwo Powiatowe w Gołdapi