Loading


GOŁDAP. W całym kraju nadal zdarzają się przypadki oszustw na wnuczka czy policjanta, gdzie ofiarami padają osoby starsze. Policjanci gołdapskiej komendy wiedzą jak ważna jest profilaktyka w tym zakresie i przez cały rok organizują spotkania z osobami szczególnie narażonymi na tego rodzaju oszustwa. 8 listopada jedno z takich spotkań odbyło się w Starostwie Powiatowym w Gołdapi w ramach działań „Kawa u władzy, czyli dzielnicowy nasz człowiek”.

W trakcie debaty omówiono metody, jakie stosują oszuści w celu wyłudzenia pieniędzy oraz jak się zachować w przypadku, kiedy podejrzewamy, że mamy do czynienia z naciągaczem. Policjanci zachęcali również seniorów do noszenia odblasków podkreślając, że znacznie zwiększają one widoczność pieszego, a zatem wpływają na bezpieczeństwo. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe oraz karty ICE. Ponadto aby ułatwić kontakt z dzielnicowym każdy senior otrzymał długopis z numerem telefonu swojego dzielnicowego.

Spotkanie było doskonałą okazją do promowania dwóch aplikacji mobilnych tj. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) oraz Moja Komenda. Funkcjonariusze wytłumaczyli uczestnikom, że KMZB to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

Zgromadzeni seniorzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, dzieląc się z funkcjonariuszami swoimi uwagami dotyczącymi m.in. poprawy bezpieczeństwa w powiecie gołdapskim.

Karty ICE, długopisy i odblaski zostały zakupione w ramach II edycji projektu „Dom, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom” realizowanego w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka”.

KPP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie