Loading
 

GOŁDAP. 1 października jest Międzynarodowym Dniem Osób Starszych. 20 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Seniora, zaś 20 października Europejski Dzień Seniora.

Podobnie jak w ostatnich kilku latach, także i w tym roku jesienią członkowie gołdapskiego koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów spotkali się, by wspólnie świętować Dzień Seniora. 24 października w restauracji Matrioszka biesiadowało i bawiło się kilkadziesiąt osób.

Na zaproszenie związku na uroczystość przybyli też starosta Andrzej Ciołek, burmistrz Tomasz Luto, prezes spółdzielni Mieszkaniowej Józef Wawrzyn i dyrektor OSiR Mariusz Kowalczuk. Goście w swoich wystąpieniach podkreślali wyjątkowość tej organizacji pozarządowej, która osoby starsze wyciąga z domów i zachęca do aktywnego życia niezależnie od wieku. Panowie zapewnili też, ze nadal będą wspierać różne działania gołdapskich seniorów.

Gołdapskie koło Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów organizuje w ciągu roku wiele różnych mniejszych i większych spotkań, m.in. z okazji Dnia Matki, na zakończenie lata, w noc świętojańską itd. Każde jest okazją do zabawy, wspólnego śpiewania, rozmów o czasach minionych i teraźniejszości. Osoby, które by chciały dołączyć do związku, powinni skontaktować się z szefową koła Heleną Łukaszewicz. Siedziba koła znajduje się w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym przy ul. Partyzantów 31 w Gołdapi.