Loading


GOŁDAP. 1 października jest Międzynarodowym Dniem Osób Starszych. 20 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Seniora, zaś 20 października Europejski Dzień Seniora.

Podobnie jak w ostatnich kilku latach, także i w tym roku jesienią członkowie gołdapskiego koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów spotkali się, by wspólnie świętować Dzień Seniora. 24 października w restauracji Matrioszka biesiadowało i bawiło się kilkadziesiąt osób.

Na zaproszenie związku na uroczystość przybyli też starosta Andrzej Ciołek, burmistrz Tomasz Luto, prezes spółdzielni Mieszkaniowej Józef Wawrzyn i dyrektor OSiR Mariusz Kowalczuk. Goście w swoich wystąpieniach podkreślali wyjątkowość tej organizacji pozarządowej, która osoby starsze wyciąga z domów i zachęca do aktywnego życia niezależnie od wieku. Panowie zapewnili też, ze nadal będą wspierać różne działania gołdapskich seniorów.

Gołdapskie koło Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów organizuje w ciągu roku wiele różnych mniejszych i większych spotkań, m.in. z okazji Dnia Matki, na zakończenie lata, w noc świętojańską itd. Każde jest okazją do zabawy, wspólnego śpiewania, rozmów o czasach minionych i teraźniejszości. Osoby, które by chciały dołączyć do związku, powinni skontaktować się z szefową koła Heleną Łukaszewicz. Siedziba koła znajduje się w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym przy ul. Partyzantów 31 w Gołdapi.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie