Loading
 

GOŁDAP. Podczas Dnia Wszystkich Świętych, od 10.00 do 15.00 na trzech cmentarzach komunalnych należących do gminy Gołdap: w Grabowie oraz w Gołdapi przy ul. Gumbińskiej i ul. Cmentarnej, prowadzona będzie kwesta na renowację bramy wjazdowej i bramek wejsciowych na cmentarz przy ulicy Cmentarnej.

Zbiórkę publiczną nr 2017/4220/KS organizuje Społeczny Komitet Renowacji Cmentarzy Komunalnych w Gołdapi. Powstał on z inicjatywy Józefa Dominiuka, pracownika ADM - spółki gminnej, która obecnie zajmuje się administracją i bieżącym utrzymaniem komunalnych cmentarzy.

1 listopada pieniądze do puszek zbierać będzie prawdopodobnie około 20 wolontariuszy. Szacowany koszt renowacji bramy to około 10 tysięcy złotych. Jak informuje Józef Dominiuk, jeśli uda się zebrać więcej pieniędzy to pozostałe zostaną wydane na naprawdę ogrodzenia cmentarza przy ul. Cmentarnej. Teraz niestety zdarza się tak, że przez nieogrodzoną część na miejsce wiecznego spoczynku dawnych mieszkańców naszego miasta wchodzą zwierzęta - zarówno dzikie jak i hodowlane.