Loading


GOŁDAP. Podczas Dnia Wszystkich Świętych, od 10.00 do 15.00 na trzech cmentarzach komunalnych należących do gminy Gołdap: w Grabowie oraz w Gołdapi przy ul. Gumbińskiej i ul. Cmentarnej, prowadzona będzie kwesta na renowację bramy wjazdowej i bramek wejsciowych na cmentarz przy ulicy Cmentarnej.

Zbiórkę publiczną nr 2017/4220/KS organizuje Społeczny Komitet Renowacji Cmentarzy Komunalnych w Gołdapi. Powstał on z inicjatywy Józefa Dominiuka, pracownika ADM - spółki gminnej, która obecnie zajmuje się administracją i bieżącym utrzymaniem komunalnych cmentarzy.

1 listopada pieniądze do puszek zbierać będzie prawdopodobnie około 20 wolontariuszy. Szacowany koszt renowacji bramy to około 10 tysięcy złotych. Jak informuje Józef Dominiuk, jeśli uda się zebrać więcej pieniędzy to pozostałe zostaną wydane na naprawdę ogrodzenia cmentarza przy ul. Cmentarnej. Teraz niestety zdarza się tak, że przez nieogrodzoną część na miejsce wiecznego spoczynku dawnych mieszkańców naszego miasta wchodzą zwierzęta - zarówno dzikie jak i hodowlane.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie