Loading


GRABOWO. W miniony piątek w filii bibliotecznej w Grabowie odbyło się kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Tematem rozmowy była książka Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk pt. „Mariola, moje krople”. Autorka przenosi nas w lata osiemdziesiąte, tuż przed stan wojenny, do prowincjonalnego teatru. Powielacze, antypaństwowe ulotki, rozlewnia bimbru w bufecie, a maciora w kotłowni to tylko tło dla komedii pomyłek, które odgrywają wyraziste postacie stworzone przez pisarkę.

Powieść skłoniła klubowiczów do wspomnień tamtych trudnych czasów. Zwrócili uwagę, że lektura nadaje się genialnie na scenariusz sztuki teatralnej lub filmowej. Przyszłemu czytelnikowi zasugerowali dokładne prześledzenie losu książkowej Małgosi. „Mariola, moje krople” to pozycja dla zwolenników literatury lekkiej i zabawnej.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie