Loading


GOŁDAP. Dużym zainteresowaniem cieszyła się konferencja pod hasłem „Rodzina - tu wszystko się zaczyna”, która odbyła się wczoraj w Domu Kultury w Gołdapi. Tematem przewodnim był problem cyberprzemocy i cyberprzestępczości. W sali widowiskowej DK licznie zebrała się młodzież ze szkół powiatu gołdapskiego wraz z opiekunami.

Anonimowość w internecie, zawieranie znajomości w sieci, umiejętność rozpoznawania zagrożeń, umiejętność właściwego korzystania z internetu i telefonów komórkowych, portale społecznościowe czy wizerunek w sieci to tylko niektóre aspekty poruszone podczas spotkania. W roli prelegenta wystąpił Robert Ćwikowski reprezentujący Fundację Terapii i Rozwoju SATIS, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział o zagrożeniach czyhających w sieci. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji. Z pewnością wielu młodych ludzi wyciągnie z tego spotkania wnioski, tym bardziej, że problem cyberprzemocy i cyberprzestępczości zapewne dotyka wielu z nich.

Ewelina Kuczyńska
Starostwo Powiatowe w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie