Loading


GOŁDAP. We wtorkowe przedpołudnie Bibliotekę Publiczną w Gołdapi i Izbę Regionalną „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M. M. Ratasiewicza” odwiedziły dzieci z klasy 4b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi wraz z wychowawczynią Anną Putrą oraz bibliotekarką Barbarą Zadunajską. Goście zapoznali się ze zbiorami dostępnymi w dziale zbiorów specjalnych, książkami o Gołdapi i okolicach, a także napisanymi przez osoby związane z naszym regionem. Największym zainteresowaniem cieszyły się publikacje z konkursów regionalnych z rysunkami dzieci, które uczniowie z ciekawością oglądali, ponieważ mogli tam również znaleźć prace swoje i kolegów. Na zakończenie zajęć w bibliotece klasa obejrzała krótkie filmy ukazujące Gołdap i jej mieszkańców przed laty. Po pobycie w bibliotece dzieci zwiedziły stałą ekspozycję zbiorów muzealnych związanych z historią naszego regionu oraz wystawę „Krajobrazy dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” zorganizowaną w ramach tegorocznych 25 Europejskich Dni Dziedzictwa w drugim budynku izby regionalnej.

BP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!