Loading


GOŁDAP. W ostatni wrześniowy piątek nad gołdapskim jeziorem widocznym przez oszklone ściany budynku zdrojowego , Fundacja „Transgranica” w ramach rodzinnego pikniku motoryzacyjnego „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” zorganizowała warsztat pod hasłem: „Dobre relacje jedynym nałogiem rodziny”. Przeznaczony był dla rodziców i młodzieży (i jej nie zabrakło). Uczestniczyli w niej gimnazjaliści z klasy 2F, realizujący projekt edukacyjny „Projekt z kropką” w gołdapskiej SP 5. Uczą się oni zdrowego stylu życia i kreatywności, którą na tymże warsztacie rozwijali dzięki kartom „Dixit”. Warto wspomnieć, iż wśród dorosłych uczestników warsztatu byli terapeuci, którzy poszerzyli swą wiedzę nt. „Bezprzemocowej / bezpiecznej komunikacji w rodzinie – według elementów programu ORE Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. Zaciekawiły ich też narzędzia użyte podczas spotkania. Wszyscy otrzymali na zakończenie pamiątkowe długopisy i inne materiały szkoleniowe.

realizatorka warsztatu E. Jurkiewicz

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!