Loading


GOŁDAP. Od 29 września do 1 października br. tereny powiatu gołdapskiego przemierzali kierowcy podczas Międzynarodowego Rajdu Samochodów Terenowych Transgranica 4x4. Była to szósta edycja tej imprezy, podczas której atrakcje przygotowano nie tylko kierowcom i ich pilotom, ale też mieszkańcom miasta.

W piątkowe popołudnie na Promenadzie Zdrojowej w Gołdapi odbył się „Piknik motoryzacyjny – Bezpieczeństwo na drogach publicznych”. Na imprezie promującej bezpieczeństwo nie zabrakło gołdapskich stróżów prawa, którym towarzyszyli harcerze z gołdapskiego Związku Harcerstwa Polskiego. Policjanci propagowali prawidłowe i bezpieczne zachowania na drodze, rozdawali odblaski i karty ICE informujące ratowników, do kogo powinni zadzwonić w razie nagłego wypadku. Wszyscy chętni mogli przymierzyć alkogogle i narkogogle - specjalne okulary symulujące stan po spożyciu alkoholu i narkotyków, i przekonać się, jak zmienia się ich koordynacja ruchowa pod wpływem alkoholu czy środków odurzających..

Karta „ICE” (w nagłym wypadku) pozwala ratownikom na powiadomienie bliskich w razie nagłego wypadku, a także na uzyskanie od nich dodatkowych informacji o poszkodowanym (przyjmowanych lekach, przebytych chorobach, alergiach itp.).

Karty zostały zakupione w ramach II edycji projektu „Dom, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom” realizowanego w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka”.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!