Loading


GOŁDAP. Wczoraj po raz kolejny w Gołdapi odbył się akcja ph. „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina”. Po raz pierwszy w rolę pilnujących porządku na ulicach miasta wcielili się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi.

Dzieci z klasy IV w towarzystwie policjantów przyglądali się pieszym i ich zachowaniom na drogach. Dla tych, którzy poprawnie przechodzili przez jezdnię wręczane były wyróżnienia w postaci elementów odblaskowych. Ci, którzy przechodzili nieprawidłowo (np. w miejscu niedozwolonym, bez rozglądania się, biegiem) mieli do wyboru albo otrzymać mandat, albo z uśmiechem zjeść cytrynę.

Po ponad godzinnej akcji w podsumowano ją w starostwie. Statystyki dwóch grup różniły się diametralnie. Jedna grupa wręczyła 56 elementów odblaskowych i tylko dwie cytryny, w przypadku drugiej było to 29 odblasków i 24 cytryny. Nikt nie był zainteresowany otrzymaniem mandatu.

Akcja „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina” zorganizowana została w ramach projektu „DOM, czyli DZIELNICOWY ODDANY MIESZKAŃCOM – II edycja” w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!