Loading


GOŁDAP. Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi i Starostwo Powiatowe w Gołdapi zapraszają dzieci do udziału w konkursie literackim i plastycznym pn. „Mamo, tato a pan dzielnicowy powiedział...”.

Celem konkursu jest edukacja bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym poprzez uświadomienie zagrożeń związanych z beztroskim zachowaniem na drodze.

Uczestnikiem konkursu może być każde dziecko uczące się w szkole podstawowej na terenie powiatu gołdapskiego. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe:
  I. uczniowie klas I-III - konkurs plastyczny
  II. uczniowie klas IV-VI - konkurs literacki

W konkursie plastycznym zadanie polega na narysowaniu ilustracji, a w konkursie literackim napisaniu utworu (forma dowolna) na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

Zwycięzcy konkursów zostaną nagrodzeni, a ich prace będą wykorzystane w planowanym do wydania kalendarzu na 2018 rok. W każdej grupie wiekowej komisja konkursowa przyzna 3 pierwsze miejsca i jedno wyróżnienie. Realizacja konkursu połączona jest z cyklem spotkań prowadzonych przez dzielnicowych w ramach działań pn. „Bezpieczna droga do szkoły” i II edycji projektu „DOM, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom”.

Dodatkowo statuetkę „Króla Maciusia Pieszego” otrzymają szkoły, których uczniowie zajmą I miejsca.

Prace konkursowe wraz z wypełnionym zgłoszeniem należy dostarczyć pocztą lub osobiście do 22 października 2017 roku do Starostwa Powiatowego w Gołdapi (ul. Krótka 1) lub Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi (ul. Mazurska 33, pokój 114)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!