Loading


GOŁDAP. Dotarły do Gołdapi nagrody z koszalińskiego konkursu dla dzieci i młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda”. Gołdapskie „Gniazdo” otrzymało trzy nagrody.

Wiktoria Tałejszys wywalczyła drugą nagrodę, a wyróżnienia otrzymali Remigiusz Golubek i Mateusz Świtaj. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano prace Zuzanny Osieckiej, Weroniki Obary i Adama Włocha.

Nagrody w naszym imieniu odebrała gołdapianka od lat mieszkająca w Koszalinie Ilona Łukjaniuk. Bardzo dziękujemy i polecamy się na przyszłość.

Cytujemy słowa Roberta Mani, prezesa zarządu MEC Koszalin, który był jednym ze sponsorów i bardzo trafnie opisał kolejną już edycję koszalińskiego konkursu.

W tym konkursie wygrywają wszyscy.  Prawie sześciuset autorów, dwa i pół tysiąca zdjęć – te liczby każą z szacunkiem pochylić głowę przed organizatorami konkursu „Człowiek, Świat, Przyroda”. Koszaliński Pałac Młodzieży od szesnastu lat przyciąga pasjonatów fotografii z całej Polski, dając im możliwość skonfrontowania swojej twórczości z profesjonalistami zasiadającymi w jury. To właśnie ich obecność oraz jasno określone i zawsze jawne zasady powodują, że koszaliński konkurs jest jednym z najważniejszych tego typu przedsięwzięć w Polsce. Nic więc dziwnego, że mimo szesnastu już edycji wciąż biorą w nim udział setki kolejnych chętnych. Również sam temat konkursu sprawia, że jest on dostępny dla każdego. Niepotrzebne są tu kosztowne studia fotograficzne, czy egzotyczne plenery. Wystarczy patrzeć i... dostrzegać. W tym bowiem tkwi magia fotografii, by uchwycić w swoim aparacie tę jedną właściwą chwilę (...)

Katalog pokonkursowy można pobrać ze strony organizatora: http://pm.koszalin.pl/images/dokumenty/czlowiek-swiat-przyroda/katalog_foto_2017.pdf

Dom Kultury w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie