Loading


GOŁDAP. W Gołdapi odbył się dziś Regionalny Festiwal Pogranicza „Kartaczewo”, zorganizowany przez Urząd Miejski w Gołdapi i Dom Kultury w Gołdapi. Na pl. Zwycięstwa od południa do wieczora na mieszkańców i turystów czekały stoiska zarówno z rękodziełem, żywnością, rzemiosłem, jak i chińskimi zabawkami. Tak jak w latach poprzednich, zorganizowane zostały konkursy o tytuł mistrzów kartaczy i w jedzeniu kartaczy na czas.

O tytuł mistrza kartaczy w kategorii restauracji, zakładów gastronomicznych i gospodarstw agroturystycznych wystartowało 5 podmiotów, zwyciężyła restauracja Mazurska 6. O tytuł mistrza kartaczy w kategorii kartaczy domowych wystartowało 10 osób, wygrała Lucyna Sowul. Mistrzami w jedzeniu kartaczy na czas zostali:

kategoria dzieci (1 kartacz)
  1. Dawid Szlempo, Gołdap, 49,05s.
  2. Artur Fiedorow, Gołdap – 58,43
  3. Zuzanna Bagińska, Ełk, 60,58s.

kategoria kobiet (1 kartacz)
  1. Maria Charkiewicz, Gołdap, 27,11s.
  2. Krystyna Ruksza, Gołdap, 34,30s.
  3. Janina Puszko, Węgorzewo, 42,52s.

kategoria mężczyzn (2 kartacze)
  1. Radosław Tarasiewicz, Ełk, 29,58s.
  2. Kamil Jadeszko, Białystok, 35,14s.
  3. Jan Zarzecki, Gołdap, 39,74s.

Dla dzieci dostępne były dmuchane zjeżdżalnie, można było pomalować również twarze. Imprezę prowadził Szymon Kozicz, muzycznie oprawił zespół Looka. „Kartaczewo” zakończy występ Andrzeja Grabowskiego.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie