Loading


GOŁDAP. Tradycyjnie już podczas Regionalnego Festiwalu Pogranicza „Kartaczewo” prowadzona będzie przez wolontariuszy współpracujących z Fundacją Pro Sanatio zbiórka publiczna na rzecz dziecka z niepełnosprawnością ruchową. Tym razem będzie to na rzecz pięcioletniego Wiktorka Gotowskiego z Grunajek.

Chłopczyk od urodzenia zmagający się z wieloma chorobami potrzebuje wparcia w finansowaniu rehabilitacji oraz pomocy w zakupie specjalistycznego chodzika, który pozwoli mu samodzielnie stanąć na nogach. Wiktorek choruje na padaczkę, zeza zbieżnego, astygmatyzm i oczopląs. Jego rozwój psychofizyczny jest opóźniony, a obniżone napięcie mięśniowe powoduje znaczne ograniczenie ruchów. Dlatego w wieku pięciu lat chłopiec podtrzymywany przez rodziców stawia dopiero pierwsze kroki. Wiktorek jest dzieckiem bardzo energicznym, pogodnym i towarzyskim, dlatego ćwiczenie chodu przy balkoniku pomogłoby mu samodzielnie zdobywać świat. Mamy nadzieję, że na mieszkańców Gołdapi i okolic, którzy na co dzień wspierają Fundację Pro Sanatio zbierając plastikowe nakrętki jak zwykle można liczyć. Do wrzucania pieniędzy do puszek zachęcamy też wszystkich innych gości „Kartaczewa”. Razem możemy więcej.

Fundacja Pro Sanatio

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie