Loading

KRAJ. „Serce matki i prochy syna” to tytuł artykułu autorstwa Dariusza Cychola, jaki ukazał się w ostatnim wydaniu ogólnopolskiego tygodnika „Fakty i mity”. Odnosi się on w nim do działalności publicznej wicestarosty Grażyny Sendy (wybranej do rady powiatu z list PiS) oraz jej syna Kamila S., który jest podejrzany o działalność związaną narkotykami. Został on jakiś czas temu zatrzymany przez policję i trafił do aresztu, decyzją sądu został z niego  zwolniony.

Autora artykułu zaskakuje postępowanie policji, prokuratury i sądu w tej sprawie. Zwraca uwagę na fakt, że: sprawa została dosyć szybko przejęta od Prokuratury Rejonowej w Olecku przez Prokuraturę Okręgową w Suwałkach; że komendant powiatowy policji zaczynał karierę policyjną Suwałkach; że z Suwałkami powiązany jest też zastępca komendanta powiatowego policji; że „z tego miasta pochodzi jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy PiS - poseł Jarosław Zieliński; przez przypadek zapewne minister MSWiA nadzorujący policję” (cytat z artykułu). Dariusz Cychol nie rzuca wprost żadnych oskarżeń, jednak po lekturze artykułu czytelnik może wyciągnąć dosyć jednoznaczne wnioski.

Osoby zainteresowane pełną treścią artykułu mogą się z nim zapoznać kupując wydanie papierowe gazety lub e-wydanie w internecie.

 

 

 

logowanie