Loading


GMINA GOŁDAP. Trwa przebudowa drogi z Kośmidr do Rostka. Umowa zawarta przez Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Olecku z gminą Gołdap przewiduje zakończenie prac najpóźniej w połowie października br. Przebudowa polega m.in. na poszerzeniu istniejącej konstrukcji jezdni do 5,5 metra w Rostku i 5 metrów na pozostałym odcinku, położeniu nawierzchni bitumicznej, wykonaniu kanalizacji deszczowej praz budowie chodnika w Rostku.

Gmina planowała przeznaczyć na wykonanie robót nieco ponad 3,5 miliona zł. W ogłoszonym przetargu swoje oferty złożyły 4 firmy, proponując ceny od 3.001.159,55zł do 4.223.179,91zł oraz dodatkowo 60-miesieczną gwarancję i skrócenie terminu realizacji o 15 dni w stosunku do oczekiwanego przez gminę. Wybrana został najtańsza oferta.

Całość inwestycji (projekt, roboty, nadzór) będzie kosztować łącznie nieco ponad 3,5 miliona złotych, z czego ze środków zewnętrznych będzie pochodzić 2,3 miliona złotych.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie