Loading


GRABOWO. Czego potrzeba nam do szczęścia? Oczywiście drzewka szczęścia! Jak je wykonać krok po kroku - o tym dowiedziały się dzieci z filii bibliotecznej w Grabowie podczas warsztatów artystycznych, które odbyły się 12 lipca w gospodarstwie Barbary i Zdzisława Skuzów, położonego w malowniczej wsi Kowalki.

Gospodarze zademonstrowali proces powstawania drzewka, do którego należało użyć witki brzozowej, kołka z leszczyny, gałązki wierzby wiklinowej, podstawki brzozowej i mchu. Młodzi rękodzielnicy z wielkim zapałem i cierpliwością przystąpili do pracy. Przygotowali witkę brzozową do stworzenia metrowej taśmy, z której powstała korona drzewka. Na urządzeniach wykonanych przez pana Zdzisława przeplatali drutem witkę brzozową, zbijali gotową taśmę na kołku leszczyny, formowali kształt drzewka i umocowali je na przygotowanej podstawce. Po twórczej pracy gospodarze zaprosili dzieci do pieczenia kiełbasek przy ognisku i podarowali piękne drewniane róże. – To był ciekawie spędzony wakacyjny dzień – stwierdzili uczestnicy zajęć.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie