Loading

POWIAT GOŁDAPSKI. Wakacje do dobry moment na rozmowy o bezpiecznym wypoczynku. Tym razem na zajęciach z bezpieczeństwa policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi spotkali się z dziećmi wypoczywającymi na obozach i koloniach. Działania realizowano w ramach kampanii MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą".

Podczas spotkań policjanci rozmawiali o bezpiecznych formach spędzania wolnego czasu w trakcie wakacji. Niezmiernie ważnym elementem rozmów z dziećmi było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały rad, ale również same wskazywały negatywne zachowania, których należy unikać np. wciągania pod wodę w ramach zabawy”.

Zawsze i wszędzie warto promować bezpieczne zachowania na drodze, dlatego też policjanci wypoczywającym dzieciom wręczyli opaski odblaskowe jednocześnie przypominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jak co roku w ramach funkcjonariusze policji współpracują z Powiatową Stacją Sanitarną-Epidemiologiczną w Gołdapi oraz Strażą Graniczną. Obecne na spotkaniach panie z sanepidu przypomniały dzieciom m.in. co robić w przypadku, gdy zauważą na swoim ciele kleszcza. (KPP Gołdap) 

 

 

logowanie