Loading


POWIAT GOŁDAPSKI. Wakacje do dobry moment na rozmowy o bezpiecznym wypoczynku. Tym razem na zajęciach z bezpieczeństwa policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi spotkali się z dziećmi wypoczywającymi na obozach i koloniach. Działania realizowano w ramach kampanii MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą".

Podczas spotkań policjanci rozmawiali o bezpiecznych formach spędzania wolnego czasu w trakcie wakacji. Niezmiernie ważnym elementem rozmów z dziećmi było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały rad, ale również same wskazywały negatywne zachowania, których należy unikać np. wciągania pod wodę w ramach zabawy”.

Zawsze i wszędzie warto promować bezpieczne zachowania na drodze, dlatego też policjanci wypoczywającym dzieciom wręczyli opaski odblaskowe jednocześnie przypominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jak co roku w ramach funkcjonariusze policji współpracują z Powiatową Stacją Sanitarną-Epidemiologiczną w Gołdapi oraz Strażą Graniczną. Obecne na spotkaniach panie z sanepidu przypomniały dzieciom m.in. co robić w przypadku, gdy zauważą na swoim ciele kleszcza. (KPP Gołdap) 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie