Loading


GRABOWO. Czy książka „Życie to jednak strata jest” Andrzeja Stasiuka to prowokacja ze strony autora? Treść lektury jest apoteozą życia. Opowiada o kobietach, miłości, podróżach, literaturze, Polsce, samochodach, Rosji, polityce, śmierci, islamie.

Wakacyjne spotkanie dyskusyjnego klubu książki przy filii bibliotecznej w Grabowie odbyło się 4 lipca. Czytelników poruszyło wiele zawartych w książce przemyśleń, między innymi czy współczesna medycyna to przedłuża życie, czy przedłuża umieranie? Stasiuk nie stara się nikomu przypodobać. Mówi to co myśli i czuje. „Co jest ważne w życiu? Szczegóły. Detale. Prostota. Ta uczuć, krajobrazu, czynności. Spokój. No i żeby ze stosunkowo niskim poziomem żalu odchodzić”. - Życie to jednak nie jest strata - stwierdzili klubowicze po żywiołowej dyskusji.

BP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie