GOŁDAP. W ramach dyskusyjnego klubu książki, 27 czerwca w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką. Podczas niego pisarka przekonywała, że nie należy ukrywać swego talentu. Autorka zadebiutowała mając 18 lat powieścią „Martwe jezioro”, opublikowaną przez wydawnictwo Prószyński.
Swój debiut wspomina z dużym poczuciem humoru, gdyż zupełnie nie znała etapów związanych z wydaniem książki. Debiut - jak opowiada - to nieznana jej wcześniej machina promocji związana z mediami, do której nie była przygotowana. Udzielała wywiadów, informacja o pisarce miała odzwierciedlenie w prasie. Medialny rozgłos był dla niej niezwykle krępujący. Miało to jednak pozytywne strony, gdyż w ten sposób pokonała związany z nieśmiałością stres. Krytyczne opinie dotyczące jej osoby starała się wykorzystać w swoich książkach wzbogacając swoją bogata wyobraźnię.
Zaowocowało to kolejnymi utworami: kryminałem „Czy ten rudy kot to pies?” (kontynuacja debiutu), „Natalii 5” i „Drugi przekręt Natalii”, „Zacisze 13”, „Zacisze 13. Powrót”, kryminałem z wątkami okultystycznymi „Lilith” oraz „Cichym wielbicielem”. Książki zyskały uznanie czytelników.
Rudnicka przyznała, że zamiłowanie do wątków kryminalnych odziedziczyła po swojej babci, wielbicielce programów telewizyjnych o tematyce kryminalnej. Pisarka od najmłodszych lat czytywała kryminały, co również nie pozostaje obojętne na wyobraźnię, które inspirują do pisania.
Nastrój pisarki z poczuciem humoru i uśmiechem udzielał się wszystkim słuchaczom. Uczestnicy spotkania chętnie dyskutowali o bohaterach powieści i ich dalszych losach.
Na spotkaniu autorka poruszyła temat stalkingu. Nawiązując do tematu przestrzegała przez informacjami, które umieszczane są w internecie głównie na portalach społecznościowych. Problem związany ze stalkingiem autorka zawarła w powieści „Cichy wielbiciel”. Czytając powieść można dowiedzieć się, w jaki sposób reagować, jak walczyć, gdy spotkamy się z uporczywym nękaniem, prześladowaniem - czyli zjawiskiem stalkingu.
W czasie spotkania autorka nawiązała doskonały kontakt z publicznością. Dyskusja i pytania od czytelników jak i ich odczucia po przeczytaniu powieści podkreślają że jest zapotrzebowanie na tego typu literaturę w naszym środowisku lokalnym.
BP w Gołdapi



Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wraz z uczniami gołdapskich szkół przypominają, że pomalowana na niebieski kolor "koperta" dla osób niepełnosprawnych ma poprawić widoczność miejsc przeznaczonych dla osób ze szczególnymi potrzebami.
2 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Aves" od 20 lat działa przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi.
Pogoda była dziś wyjątkowo niesprzyjająca, lecz mimo to noworoczny pokaz sztucznych ogni odbył się w Gołdapi zgodnie planem.
Noworoczny pokaz fajerwerków odbędzie się jutro na targowisku miejskim w Gołdapi.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 1 do 11 stycznia.
W sobotni wieczór 20 grudnia, w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbył się X Świąteczny Koncert Finałowy, zorganizowany przez Fundację Uskrzydleni - Wspieramy Kreatywnie.
Gołdapscy policjanci zorganizowali i przeprowadzili zajęcia z samoobrony dla seniorów, dostosowane do możliwości psychofizycznych osób starszych.
"Zaśpiewajmy razem Maryi i Jezusowi" - pod tym tytułem 4 stycznia w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gołdapi odbędzie się koncert kolęd.
Nie chcesz samotnie spędzać wigilijnego wieczoru? Spędź go razem z innymi korzystając z propozycji Teen Challenge Polska oddziału w Gołdapi.
Już jutro w centrum Gołdapi odbędzie się 15 Jarmark Bożonarodzeniowy. Impreza rozpocznie się w południe, a ma potrwać 4,5 godziny.
17 grudnia delegacja samorządowców z Gołdapi przekazała na ręce szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jana Grabca petycję do premiera Donalda Tuska w sprawie reaktywacji linii kolejowej nr 41 na odcinku Gołdap-Olecko.
18 grudnia w filii bibliotecznej w Grabowie odbył się świąteczny warsztat pt. "Papierowe święta - od historii do rękodzieła".
VII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Gołdapi, odbył się dziś w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi.
W sobotnie popołudnie w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbędzie się Świąteczny Koncert Finałowy, organizowany przez Fundację Uskrzydleni - Wspieramy Kreatywnie.