GOŁDAP. 21 czerwca w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom tegorocznej edycji konkursu „Młody Sportowiec Roku Szkolnego 2016/2017”. Celem wyboru młodych sportowców roku jest uhonorowanie indywidualnych osiągnięć młodych ludzi uprawiających sport, ich promocja, jak i zachęta do systematycznej pracy i osiągania coraz lepszych wyników sportowych. Konkurs obywa się w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Zwycięzcy otrzymali z rąk starosty Andrzeja Ciołka i przewodniczącego rady powiatu Stefana Piecha statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulacje i upominki otrzymali również dyrektorzy szkół. Starosta podziękował też członkom komisji konkursowej za pracę przy wyłonieniu laureatów.
szkoły podstawowe
1. Tymoteusz Walc, Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi
2. Oliwia Bagińska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gołdapi
3 Bartosz Kalinowski, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gołdapi
wyróżnienia: Aniela Leśniak, Zespół Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich; Katarzyna Krygier, Szkoła Podstawowa w Dubeninkach; Wiktor Bitowski, Szkoła Podstawowa w Pogorzeli
szkoły gimnazjalne
1. Weronika Dziatkowska, Gimnazjum nr 1, im. Noblistów Polskich w Gołdapi
2. Kacper Taudul, Gimnazjum nr 1, im. Noblistów Polskich w Gołdapi
3. Szymon Gromko, Gimnazjum w Dubeninkach
wyróżnienia: Hubert Gromko, Gimnazjum w Dubeninkach; Weronika Kołdysz, Zespół Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich; Rafał Podpirko, Zespół Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich
szkoły ponadgimnazjalne
1. Konrad Poreda, Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Gołdapi
2. Kacper Misiun, Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi
3. Marcin Sitkowski, Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi
wyróżnienie: Karolina Szyszkowska, Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Gołdapi
Justyna Jankowska
Starostwo Powiatowe w Gołdapi
18 listopada w Galerii K2 otwarta została wystawa pt. "Niezwykłe budowle", na której prezentowane są prace uczestników zajęć w pracowni rysunku i malarstwa Domu Kultury w Gołdapi.
Około setki osób uczestniczyło w zorganizowanej w ubiegłym tygodniu w Gołdapi gali z okazji 120-lecia istnienia Związku Nauczycielstwa Polskiego.
W miniony czwartek w sali gimnastycznej ZSZ odbyły się zajęcia z samoobrony dla kobiet. Kolejne jutro.
15 listopada wieczorem w pijalni wód mineralnych i leczniczych w Gołdapi wystąpił Waldemar Snarski z zespołem. Można było usłyszeć utwory Leonarda Cohena w nowych aranżacjach.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 17 do 23 listopada.
Czy można czuć się samotnym w świecie, mając przy sobie wiele osób i tysiące obserwujących na portalach społecznościowych? Jak najbardziej się da. We współczesnym świecie jest pełno kontaktów, jednakże coraz częściej prowadzimy powierzchowne rozmowy.
Z okazji przypadającego 5 listopada Dnia Postaci z Bajek, w ubiegłą sobotę Biblioteka Publiczna w Gołdapi zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną kolorów i rodzinnej zabawy.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi rozstrzygnęła konkurs plastyczny „Mały znak wielkiej historii”. W miniony piątek laureatom wręczono nagrody.
10 listopada w Gołdapi uczczono 107 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Był to wyjątkowy dzień, w którym wspólnie świętowano jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju.
Dom Kultury w Gołdapi zaprasza do obejrzenia wystawy pt. "Niezwykłe budowle". Wernisaż odbędzie się 18 listopada.
Październik w świetlicy wiejskiej w Kozakach był bardzo pracowity. Dzieci i młodzież przygotowały wszystkie dekoracje na bal halloweenowy.
Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu „Partnerstwo Sztuk” w Gołdapi zaprasza całe rodziny, dzieci, młodzież, osoby starsze, przedstawicieli organizacji, instytucji itd. do udziału w Sztafecie 11.11.11.11.15.
5 listopada w kinie „Kultura” odbyło się spotkanie małomiasteczkowego klubu filmowego, podczas którego wyświetlono i dyskutowano o filmie "Brzydka siostra"(reż. Emilie Blichfeldt).
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza całe rodziny na jesienny warsztat pt. „Leśne ludki”, który odbędzie się 13 listopada filii bibliotecznej w Grabowie.