GOŁDAP. Przez dwa dni w Gołdapi będzie gościć Naukobus - mobilna wystawa z ponad dwudziestoma eksponatami, które można dotknąć i przetestować. Dzieci przeprowadzić mogą doświadczenia z zakresu fizyki, mogą poznać tajniki ludzkiego organizmu, a także wykorzystać matematykę w praktyce. To wszystko pod okiem animatorów z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

Wystawa prezentowana jest w hali OSiR. Jej otwarcie odbyło się dziś kilkanaście minut po godzinie 8 w obecności m.in. Michała Wypija i Ryszarda Adamczaka - przedstawicieli Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz zastępcy burmistrza Gołdapi Jacka Morzego. Dziś i jutro odwiedzić ją ma kilkaset dzieci ze wszystkich szkół z tereny gminy Gołdap.

Naukobus to program realizowany w ramach społecznej odpowiedzialności nauki ujętej w tzw. strategii Gowina dla nauki i szkolnictwa wyższego. Przewidywany budżet w pierwszym roku jego trwania wynosi 2,5 mln złotych.

Wystawa do Gołdapi zawitała na zaproszenie miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej. To jedno z wydarzeń ramach obchodów XIX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny w Gminie Gołdap.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!