Loading


GOŁDAP. 13 maja w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbyła się ogólnopolska akcja „Odjazdowy Bibliotekarz”. Biblioteka Publiczna w Gołdapi po raz czwarty wzięła udział w akcji promującej czytelnictwo, turystykę rowerową i integrację środowiska bibliotekarskiego.

Trasa przejazdu przebiegała od biblioteki do pijalni wód mineralnych i leczniczych. Przed wyjazdem komendant straży miejskiej przypomniał o przepisach prawidłowego poruszania się rowerem po mieście i poza nim, oraz przeprowadził kolumnę rowerzystów biorących udział w „Odjazdowym Bibliotekarzu” przez miasto do lasu Kumiecie, gdzie był się pierwszy przystanek. Tam mogliśmy przeczytać swoje ulubione wiersze. Wcześniej jednak komendant SM przypomniał jeszcze raz o bezpieczeństwie na drodze i wręczył pamiątkowe gadżety odblaskowe wszystkim uczestnikom rajdu. Następnie pojechaliśmy do pijalni wód. Pierwszą atrakcją było przejście tarasem widokowym po tężni. Po spacerze był czas, aby upiec kiełbaskę nad ogniskiem. Kolejnym etapem rajdu były konkursy oraz zabawy. Uczestnicy biorący udział w konkursach otrzymali dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy pamiątkowe gadżety. Biblioteka przygotowała też ciekawe książki, które można było zabrać do domu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu za wspólnie aktywnie spędzony czas i zabawę. Zapraszamy za rok na kolejny rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”.

BP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie