Loading


GOŁDAP. W ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, 12 maja Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała spotkanie autorskie z poetką Danutą Bartoszuk. Prowadziła je Urszula Wrzosek, oprawę muzyczną zapewnił Krzysztof Szczerbowski.

Danuta Bartoszuk pochodzi z okolic Gołdapi. Należy do warszawskiej grupy literacko-muzycznej Terra Poetica oraz do Stowarzyszenia Autorów Polskich. Podczas spotkania zaprezentowała kilka wierszy z tomiku „Dotykając przemijania” przedstawiając okoliczności ich powstania. Wiersze jej są smutne, ale dotykają etapów życia i dają do przemyśleń dla odbiorcy. Poetka zaprezentowała również kilka wierszy napisanych do kolejnego tomiku, który niebawem zostanie wydany.

Na spotkanie przybyli nauczyciele oraz znajomi z klasy z Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi, do którego uczęszczała Danuta Bartoszuk, a także społeczność lokalna m.in. uczestnicy Gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Danuta Bartoszuk podkreśliła, że bardzo chętnie przyjechała do Gołdapi na spotkanie, gdyż tęskni za rodzinnymi stronami, które bardzo mile wspomina.

BP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie