Loading

GOŁDAP. W ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, 12 maja Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała spotkanie autorskie z poetką Danutą Bartoszuk. Prowadziła je Urszula Wrzosek, oprawę muzyczną zapewnił Krzysztof Szczerbowski.

Danuta Bartoszuk pochodzi z okolic Gołdapi. Należy do warszawskiej grupy literacko-muzycznej Terra Poetica oraz do Stowarzyszenia Autorów Polskich. Podczas spotkania zaprezentowała kilka wierszy z tomiku „Dotykając przemijania” przedstawiając okoliczności ich powstania. Wiersze jej są smutne, ale dotykają etapów życia i dają do przemyśleń dla odbiorcy. Poetka zaprezentowała również kilka wierszy napisanych do kolejnego tomiku, który niebawem zostanie wydany.

Na spotkanie przybyli nauczyciele oraz znajomi z klasy z Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi, do którego uczęszczała Danuta Bartoszuk, a także społeczność lokalna m.in. uczestnicy Gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Danuta Bartoszuk podkreśliła, że bardzo chętnie przyjechała do Gołdapi na spotkanie, gdyż tęskni za rodzinnymi stronami, które bardzo mile wspomina.

BP w Gołdapi

 

 

 

logowanie