Loading


GOŁDAP. Jutro w centrum Gołdapi odbędzie się spotkanie „Eko-piknik - dziedzictwo natury i rzemiosła". Działanie jest realizowane z okazji Światowego Dnia Ziemi, który w tym roku obchodzony był 22 kwietnia. Organizują je Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny. Jego celem jest promocja działań zgodnych z naturą, ekologicznym sposobem życia oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego naszego regionu.

Podczas ekopikniku organizatorzy zaproponują wachlarz działań kulturalnych i edukacyjnych gwarantujących naukę i zabawę dla uczestników. Przygotowują prezentacje organizacji i instytucji zajmujących się gospodarką zasobami naturalnymi i ekologią, pokazy dawnych zawodów, stoiska ze sztuką, rękodziełem i zdrową żywnością. Prezentacjom tym towarzyszyć będzie żywa etno muzyka. Organizatorzy przeprowadzą też zbiórki elektrośmieci. Każda osoba, która przyniesie elektrośmieć, dostanie sadzonkę rośliny, eko grę, notes lub poradnik ekologiczny. Odbędą się warsztaty ekologiczne: „Nowe życie starych gazet”, „EKO warsztaty - ekologiczny zawrót głowy”, „Zwierzęta z lasu”, „Eko-design, czyli biżuteria z odpadów" oraz przeprowadzimy finał konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych „ Drugie życie odpadów”. Działania te realizowane są w ramach projektu „EKO Ty, EKO Ja” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Podczas ekopikniku Wolontariusze 18+ z Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Partnerstwo Sztuk prowadzić będą zbiórkę na bezdomne zwierzęta. Zbierać będą preparaty na kleszcze, karmę, miski, zabawki, ręczniki, koce. Czekać na placu będą w godzinach 11-16. W ich namiocie dyżur będzie pełniła weterynarz Małgorzata Karpińska, która w zamian za przekazane rzeczy zbada przyprowadzonego pupila, sprawdzi stan zębów, uszu, pazurków, odpowie na pytania dotyczące dbania zdrowie zwierzaka.

Kluby wolontariusza działające przy Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu "Partnerstwo Sztuk" w Gołdapi zapraszają na swoje stoisko po napoje, własne wypieki i różne smakołyki. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na leczenie wolontariuszki Natalii Kubickiej.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie