Loading


GOŁDAP. Koncert charytatywny na rzecz Eryka Boguszewskiego odbędzie się dziś w w sali widowiskowej Domu Kultury. Początek o godzinie 17.00. Jego organizatorem jest grupa Wolontariusze 18+ działająca przy Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Partnerstwo Sztuk w Gołdapi. Bilety - cegiełki w cenie 10zł można nabyć przed koncertem.

Gwiazdą wieczoru będzie Piotr Karpienia. Podczas koncertu odbędzie się licytacje różnego rodzaju gadżetów, biżuterii, talonów, kuponów. Wśród darczyńców jest m.in. prezydent Andrzej Duda, który przeznaczył na licytację płaskorzeźbę z widokiem Pałacu Prezydenckiego.

Środku uzyskane ze sprzedaży cegiełek oraz licytacji prowadzonych podczas koncertu przeznaczone będą na rehabilitację Eryka.Eryk przyszedł na świat w marcu 2012 roku. Otrzymał 10 punktów w skali Apgar. Nic nie wskazywało na to, że będzie ciężko chory. Kiedy skończył 3 miesiące, zachorował na zapalenie płuc i trafił do uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Podczas leczenia szpitalnego zaobserwowano wzmożone napięcie mięśniowe kończyn dolnych, obniżone w osi głowa-tułów, dysproporcje obwodu głowy i klatki piersiowej, zarośnięte ciemię przednie, cofniętą żuchwę... Zaplanowano konsultację w poradni neurologicznej, laryngologicznej i okulistycznej. I tu zaczyna się walka o zdrowie Eryka. Po wykonaniu wielu badań, m.in. tomografii i rezonansu, lekarze postawili diagnozę: wada rozwojowa mózgu (schizencefalia, szerokozakrętowość, kolpocefalia), zespół spastyczny czterokończynowy, małogłowie, a co za tym idzie opóźnienie rozwoju psychomotorycznego. Szansą na rozwój gołdapianina jest stała i kompleksowa rehabilitacja. Leczenie Eryka, wyjazdy na rehabilitację i do różnych specjalistów wiążą się z ogromnymi kosztami.

 

 

logowanie