Loading


GOŁDAP. Koncert charytatywny na rzecz Eryka Boguszewskiego odbędzie się dziś w w sali widowiskowej Domu Kultury. Początek o godzinie 17.00. Jego organizatorem jest grupa Wolontariusze 18+ działająca przy Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Partnerstwo Sztuk w Gołdapi. Bilety - cegiełki w cenie 10zł można nabyć przed koncertem.

Gwiazdą wieczoru będzie Piotr Karpienia. Podczas koncertu odbędzie się licytacje różnego rodzaju gadżetów, biżuterii, talonów, kuponów. Wśród darczyńców jest m.in. prezydent Andrzej Duda, który przeznaczył na licytację płaskorzeźbę z widokiem Pałacu Prezydenckiego.

Środku uzyskane ze sprzedaży cegiełek oraz licytacji prowadzonych podczas koncertu przeznaczone będą na rehabilitację Eryka.Eryk przyszedł na świat w marcu 2012 roku. Otrzymał 10 punktów w skali Apgar. Nic nie wskazywało na to, że będzie ciężko chory. Kiedy skończył 3 miesiące, zachorował na zapalenie płuc i trafił do uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Podczas leczenia szpitalnego zaobserwowano wzmożone napięcie mięśniowe kończyn dolnych, obniżone w osi głowa-tułów, dysproporcje obwodu głowy i klatki piersiowej, zarośnięte ciemię przednie, cofniętą żuchwę... Zaplanowano konsultację w poradni neurologicznej, laryngologicznej i okulistycznej. I tu zaczyna się walka o zdrowie Eryka. Po wykonaniu wielu badań, m.in. tomografii i rezonansu, lekarze postawili diagnozę: wada rozwojowa mózgu (schizencefalia, szerokozakrętowość, kolpocefalia), zespół spastyczny czterokończynowy, małogłowie, a co za tym idzie opóźnienie rozwoju psychomotorycznego. Szansą na rozwój gołdapianina jest stała i kompleksowa rehabilitacja. Leczenie Eryka, wyjazdy na rehabilitację i do różnych specjalistów wiążą się z ogromnymi kosztami.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie