GOŁDAP. Gołdapscy policjanci podsumowali dziś 2016 rok. W odprawie oprócz funkcjonariuszy KPP w Gołdapi wzięli też udział m.in. komendant wojewódzki insp. Tomasz Klimek, zastępca burmistrza Jacek Morzy, wicestarosta Grażyna Senda i zastępca prokuratora rejonowego w Olecku Andrzej Zawadzki.
Na terenie powiatu w minionym roku było bezpieczniej niż w roku 2015. W 2016 roku odnotowano 348 przestępstw i 580 wykroczeń (w 2015 roku odpowiednio 368 i 1003). Rewelacyjnie na tle województwa prezentuje się procentowy współczynnik zatrzymań sprawców przestępstw na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu w 7 najbardziej dokuczliwych kategoriach przestępstw w stosunku do liczby wszczętych łącznie postępowań dot. przestępstw. Wyniósł on dla powiatu gołdapskiego 24,1%, podczas gdy średnia województwa wynosi zaledwie 4%. Wykrywalność ogólna sprawców przestępstw wyniosła 84,3% (2015 - 87,1%, średnia wojewódzka w 2016 - 67,6%). Pod względem wykrywalności przestępstw o charakterze kryminalnym KPP w Gołdapi ma najwyższy wskaźnik w województwie - 79,8% (średnia wojewódzka 58,1%).
Łącznie w 2016 roku policjanci podejmowali 3686 interwencji, z czego tzw. pilnych (a więc gdy było zagrożone zdrowie lub życie ludzkie) 190. Na terenie Gołdapi były 2763 interwencje, na terenie pozamiejskim 923. Do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych trafiły 272 osoby (w 2015 - 320), w tym 136 osób było podejrzanych o popełnienia przestępstwa, zaś 107 zatrzymano do wytrzeźwienia.
W minionym roku odnotowano na drogach powiatu gołdapskiego 20 wypadków drogowych i 168 kolizji (rok wcześniej odpowiednio 38 i 201). Spadła liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców. W 2016 roku na przebadanych 11721 osób, na podwójnym gazie były 102. Rok wcześniej było to odpowiednio 10801 i 132.
Komendant powiatowy insp. Robert Marciniak przedstawił też priorytety pracy policjantów w roku 2017. Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach gratulowali dobrych wyników i życzyli funkcjonariuszom dalszej tak dobrej pracy na rzecz społeczeństwa.
30 stycznia w Galerii K2 otwarta zostanie wystawa malarstwa Emilii Urbanowicz. To jedno z wydarzeń tegorocznego "Kierunku Gołdap".
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi od początku roku prowadzą spotkania w szkołach z uczniami. Ich głównym celem jest jak najlepsze przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego spędzenia ferii.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na pierwsze w roku 2026 spotkanie w mieście dyskusyjnego klubu książki.
Koncert kolęd "Zaśpiewajmy razem Maryi i Jezusowi" był wyjątkowym czasem pełnym wzruszeń i ciepła.
Komunikat Urzędu Miejskiego w Gołdapi dotyczący głosowania podczas XXXVII sesji Rady Miejskiej w Gołdapi 30 grudnia 2025, dotyczącego autopoprawek przedstawionych przez burmistrza Gołdapi.
Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza organizuje 9 stycznia wyjazd rolników z Warmii i Mazur (w tym z Gołdapi) do Warszawy na protest dotyczący umowy handlowej Unia Europejska - Mercosur.
W dniach 17 i 18 stycznia odbędzie się dziewiąta edycja Festiwalu Gitarowego "Erupcja". W programie tradycyjnie warsztaty i koncerty.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wraz z uczniami gołdapskich szkół przypominają, że pomalowana na niebieski kolor "koperta" dla osób niepełnosprawnych ma poprawić widoczność miejsc przeznaczonych dla osób ze szczególnymi potrzebami.
2 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Aves" od 20 lat działa przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi.
Pogoda była dziś wyjątkowo niesprzyjająca, lecz mimo to noworoczny pokaz sztucznych ogni odbył się w Gołdapi zgodnie planem.
Noworoczny pokaz fajerwerków odbędzie się jutro na targowisku miejskim w Gołdapi.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 1 do 11 stycznia.
W sobotni wieczór 20 grudnia, w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbył się X Świąteczny Koncert Finałowy, zorganizowany przez Fundację Uskrzydleni - Wspieramy Kreatywnie.
Gołdapscy policjanci zorganizowali i przeprowadzili zajęcia z samoobrony dla seniorów, dostosowane do możliwości psychofizycznych osób starszych.
"Zaśpiewajmy razem Maryi i Jezusowi" - pod tym tytułem 4 stycznia w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gołdapi odbędzie się koncert kolęd.