Mieszkamy w cudownym miejscu, na osiedlu „Pod lasem” w Gołdapi. Na wyciągnięcie ręki mamy las, jezioro, rzekę, zalew. Nie musimy daleko jechać, by wypocząć.

W lesie Kumiecie rozbił się statek kosmiczny. Grupa poszukiwawcza udała się w teren, by pozbierać jego części porozrzucane w lesie i odbudować zniszczony kosmiczny spodek. Tą grą terenową 22 lipca rozpoczęto „Wakacje z lasem”. W jej trakcie rozlegał się śpiew „Biegnie sobie mały osioł”. Dzieci bawiły się i śpiewały, uczestniczyły w rywalizacji sportowej przygotowanej i przeprowadzonej przez Anetkę. Była też walka na miecze. Na leśnej polanie zrobiło się kolorowo, gdy uczestnicy konkursu plastycznego malowali pracę „Moja planeta Ziemia”. Najlepsi sportowcy i plastycy otrzymali dyplomy i nagrody, a wszyscy uczestnicy częstowani byli przez Beatkę smacznymi cukierkami. W międzyczasie dzieci i rodzice odpoczywali przy ognisku i piekli kiełbaski oraz słodziutkie pianki.

Dziękujemy pani Anecie Sobieraj oraz harcerzom z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” za pomoc w organizacji „Wakacji w lesie”. Nadleśnictwu Gołdap dziękujemy za udostępnienie terenu przy wiatach edukacyjnych przy ul. Świerkowej.

„Wakacje w lesie” zorganizowało Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi w ramach projektu „Działajmy razem”.

Dzieci i młodzież z osiedla „Pod lasem” zachęcamy do udziału w „Wakacjach z lasem”. Będzie gra terenowa na orientację, zawody sportowe, zabawy animacyjne, ognisko z kiełbaskami. Spotykamy się 1 sierpnia o godz. 16.00 pod wiatami edukacyjnymi przy ul. Świerkowej.

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.