
GOŁDAP. Ci, którzy liczyli, że od lipca nie będą już dyscyplinowani na ternie miasta i gminy przez funkcjonariuszy straży miejskiej, po dzisiejszej sesji rady miejskiej będą zawiedzeni. Rada zmieniła bowiem zdanie i uchyliła uchwałę w sprawie likwidacji miejskiej formacji mundurowej, jaką podjęła 31 marca br. Straż miejska w Gołdapi więc pozostanie, przynajmniej na razie.
Wniosek o zmianę planowanego porządku dzisiejszych obrad rady miejskiej zgłosił Ryszard Wrzosek. Przedstawił projekt uchwały, przygotowany w imieniu klubu Gospodarni Razem. Zmiana została przyjęta wymaganą prawem liczbą głosów. Większej dyskusji przed głosowaniem nie było. Za uchyleniem marcowej uchwały było 11 radnych, 10 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu:
- Józef Dominiuk - przeciw
- Andrzej Dutkowski - przeciw
- Jarosław Dzienis - przeciw
- Anna Falińska - przeciw
- Andrzej Murzyn - przeciw
- Celina Ostrowska - przeciw
- Władysław Pawłowski - przeciw
- Piotr Wasilewski - przeciw
- Stanisław Wójtowicz - przeciw
- Krystyna Sadowska - przeciw
- Andrzej Pianka - za
- Zofia Syperek - za
- Wioletta Anuszkiewicz - za
- Zdzisław Janczuk - za
- Marian Mioduszewski - za
- Janina Pietrewicz - za
- Jan Steć - za
- Józef Wawrzyn - za
- Ryszard Wrzosek - za
- Wojciech Hołdyński - za
- Zbigniew Makarewicz - za
Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto nie wie jeszcze, czy i jakie kroki będzie podejmował w związku z dzisiejszą decyzją rady. Niemal na pewno zleci zbadanie uchwały i procedury jej podjęcia pod kątem prawnym.
1 sierpnia będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych, upamiętnienie tego ważnego dnia w historii Polski zaplanowano też w Gołdapi.
Książki potrafią przenieść nas do niezwykłych światów, ale wakacje w Bibliotece Publicznej w Gołdapi pokazały, że równie fascynujące są wspólne rozmowy, eksperymenty, zabawa i poznawanie świata wszystkimi zmysłami.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 20 do 31 lipca 2026r.
Dom Kultury w Gołdapi już dziś serdecznie zaprasza mieszkańców Gołdapi oraz gości do udziału 30 sierpnia w kolejnym koncercie w ramach VII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi.
Trzeci dzień
Przed nami sierpień, a to dla mieszkańców Gołdapi oraz turystów odwiedzających Mazury oznacza tylko jedno - nadchodzi kolejna edycja Regionalnego Festiwalu Pogranicza Kartaczewo.
Za nami tegoroczny "Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026". Impreza odbyła się w minionym tygodniu.
Początek letniej przerwy od nauki wcale nie musi oznaczać nudy. Doskonale udowadniają to pierwsze dni
Masz ochotę przeczytać fragment „Dziadów” Adama Mickiewicza przed szerszą publicznością? Dołącz do grona uczestników tegorocznej odsłony „Narodowego Czytania” w Gołdapi i wspólnie twórz wydarzenie promujące polską literaturę.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci do udziału w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez filię biblioteczną w Grabowie.
Wczoraj w Gołdapi obył się IV Festiwal Tańca i Ognia. To pierwsze wydarzenie z zaplanowanych w ramach tegorocznej imprezy „
W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi dzisiejszy
"Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026" już w najbliższy weekend. Na koncertowej scenie wystąpią m.in. Blanka, Skolim i Pectus.
Sukces uczestniczki zajęć w pracowni muzycznej Domu Kultury w Gołdapi na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Gdynia Open 2026. Julia Tobolska zdobyła wyróżnienie w kategorii 14-17 lat.