
GOŁDAP. „Rodzina - tu wszystko się zaczyna” - pod takim hasłem przebiegają tegoroczne XVIII Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny. Do obchodów włączyło się też Starostwo Powiatowe w Gołdapi, które w niedzielę, 5 czerwca zorganizowało piknik promujący zdrowie i rodzinę. Wszyscy, którzy tego dnia dotarli na pl. Zwycięstwa, mogli miło spędzić czas. W pikniku wzięło udział wiele instytucji i każda z nich oferowała coś ciekawego. I tak na przykład przy wozie strażackim najmłodsi mogli spróbować swoich sił w laniu wody do celu. Z kolei funkcjonariusze straży granicznej pobierali chętnym odciski linii papilarnych. Pielęgniarki i położne z gołdapskiego „Pulsu” mierzyły ciśnienie i badały poziom cukru we krwi, a przedstawiciele Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi przedstawili ofertę kształcenia. Loterie i atrakcje dzieciom zapewniły panie z Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Ośrodka Pomocy Społecznej. Przy stoisku starostwa można było otrzymać materiały promocyjne, a funkcjonariuszka policji promowała właściwe zachowania na drodze i rozdawała odblaski. Z zaangażowaniem w piknik włączyły się też: Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Ełckiej w Gołdapi, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Najmłodsi bawili się na dmuchanych zjeżdżalniach oraz jeździli na kucyku. Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym instytucjom oraz mieszkańcom i gościom.

















































Pod hasłem "Wypożycz książkę - weź lub przynieś roślinkę" Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza wszystkich czytelników do udziału w wiosennej wymianie.
Podobno to, co najcenniejsze dla naszego zdrowia, często rośnie tuż pod naszymi stopami. Nauczyć się dostrzegać bogactwa natury będzie można podczas warsztatów zielarskich, organizowanych w ramach Uniwersytetu Ludowego Pogranicza w Gołdapi. Zajecia są bezpłatne, zapisy już trwają.
26 marca w Domu Kultury w Gołdapi świętowano Międzynarodowy Dzień Teatru. W sali widowiskowej odbyły się dwa spektakle przygotowane przez grupę teatralną pod kierunkiem Katarzyny Miernik.
1 kwietnia w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. prof. Witalisa Jerzego Raczkiewicza w Gołdapi odbył się wspaniały koncert akordeonowy prof. dr. hab. Rafała Grząki.
Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na otwarcie wystawy prac uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi.
15 kwietnia w kinie "Kultura" odbędzie się kolejne spotkanie Małomiasteczkowego Klubu Filmowego. Zaprezentowany zostanie poruszający film pt. "Wartość sentymentalna".
Tradycją jest już, że w Niedzielę Palmową uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gołdapi wystawiają Misterium Męki Pańskiej. Nie inaczej było i w tym roku.
W ramach Uniwersytetu Ludowego Pogranicza, w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się warsztat dla dorosłych, poświęcony historii i znaczeniu palmy wielkanocnej.
Warsztat ph. "Wiosna w Bullerbyn - budzi się przyroda" odbył się 1 kwietnia w filii bibliotecznej w Grabowie.
W ubiegłym tygodniu w świetlicy wiejskiej w Kozakach odbył się warsztat pisania wielkanocnych jajek. W wydarzeniu wzięli udział dzieci, młodzież oraz przedstawiciele koła gospodyń wiejskich.
W Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się cykliczne spotkanie miłośników i kolekcjonerów gier planszowych, tym razem z wielkanocnym akcentem.
Dziś przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Ze względu na wielkanocną przerwę w szkołach, Stowarzyszenie Dobry Start zorganizowało happening z tej okazji już wczoraj.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 1 do 12 kwietnia.
1 kwietnia w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. prof. Witalisa Jerzego Raczkiewicza w Gołdapi odbędzie się koncert akordeonowy.
Szkolenie dotyczące ekologicznego rolnictwa organizowane jest w Gołdapi 9 kwietnia w ramach Uniwersytetu Ludowego Pogranicza.