
POWIAT GOŁDAPSKI. Zgodnie z zapowiedzią z kwietnia br., na drogach powiatowych rozpoczęły się remonty cząstkowe przy użyciu remontera (usługa zewnętrzna) i skrapiarki (siły ZDP).
Droga powiatowa nr 1786 N Gołdap-Niedrzwica została już wyremontowana i przekazano ten odcinek do utrzymania firmie zewnętrznej zgodnie z podpisanym porozumieniem. Wykonano również remonty cząstkowe na drogach Gołdap – Mażucie – Rogale oraz Jagoczany – Rogale.
Obecnie remonter pracuje na drodze powiatowej nr 1788N Jabłońskie – Boćwinka (odcinek od drogi wojewódzkiej do torowiska). W następnej kolejności uda się na drogę nr 1764N Kulsze-Ziemiany oraz 1815N Żabin-Rapa-Widgiry, po czym wróci na drogę Jabłońskie-Boćwinka. Ponadto ekipa remontowa ZDP wraz ze skrapiarką pracuje w Dąbiach, po czym uda się na drogę Siedlisko-Dunajek, a w dalszej kolejności na drogę Gołdap-Suczki oraz do Żelazek.
Przypominamy, że zgodnie z ustawą o drogach publicznych zarządcą dróg powiatowych jest zarząd powiatu. Zadanie to może wykonywać przy pomocy jednostki organizacyjnej – w naszym przypadku jest to Zarząd Dróg Powiatowych w Gołdapi. Dlatego też przypadki ubytków na drogach powiatowych prosimy w pierwszej kolejności zgłaszać Zarządowi Dróg Powiatowych (tel. 87-615-09-89 lub 502-654-240).
Na podstawie informacji z ZDP w Gołdapi materiał przygotowała Magdalena Mackiewicz
Starostwo Powiatowe w Gołdapi
30 stycznia w Galerii K2 otwarta zostanie wystawa malarstwa Emilii Urbanowicz. To jedno z wydarzeń tegorocznego "Kierunku Gołdap".
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi od początku roku prowadzą spotkania w szkołach z uczniami. Ich głównym celem jest jak najlepsze przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego spędzenia ferii.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na pierwsze w roku 2026 spotkanie w mieście dyskusyjnego klubu książki.
Koncert kolęd "Zaśpiewajmy razem Maryi i Jezusowi" był wyjątkowym czasem pełnym wzruszeń i ciepła.
Komunikat Urzędu Miejskiego w Gołdapi dotyczący głosowania podczas XXXVII sesji Rady Miejskiej w Gołdapi 30 grudnia 2025, dotyczącego autopoprawek przedstawionych przez burmistrza Gołdapi.
Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza organizuje 9 stycznia wyjazd rolników z Warmii i Mazur (w tym z Gołdapi) do Warszawy na protest dotyczący umowy handlowej Unia Europejska - Mercosur.
W dniach 17 i 18 stycznia odbędzie się dziewiąta edycja Festiwalu Gitarowego "Erupcja". W programie tradycyjnie warsztaty i koncerty.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wraz z uczniami gołdapskich szkół przypominają, że pomalowana na niebieski kolor "koperta" dla osób niepełnosprawnych ma poprawić widoczność miejsc przeznaczonych dla osób ze szczególnymi potrzebami.
2 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Aves" od 20 lat działa przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi.
Pogoda była dziś wyjątkowo niesprzyjająca, lecz mimo to noworoczny pokaz sztucznych ogni odbył się w Gołdapi zgodnie planem.
Noworoczny pokaz fajerwerków odbędzie się jutro na targowisku miejskim w Gołdapi.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 1 do 11 stycznia.
W sobotni wieczór 20 grudnia, w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbył się X Świąteczny Koncert Finałowy, zorganizowany przez Fundację Uskrzydleni - Wspieramy Kreatywnie.
Gołdapscy policjanci zorganizowali i przeprowadzili zajęcia z samoobrony dla seniorów, dostosowane do możliwości psychofizycznych osób starszych.
"Zaśpiewajmy razem Maryi i Jezusowi" - pod tym tytułem 4 stycznia w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gołdapi odbędzie się koncert kolęd.