GOŁDAP. Trzecie miejsce zajął powiat gołdapski w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów w kategorii powiatów do 60 tys. mieszkańców, prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich. Otrzymał tym samym tytuł Laureata Rankingu Powiatów. Jest to jedyny w Polsce tego rodzaju ranking samorządów zarządzany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line.
Ranking trwa przez cały rok i jest prowadzony w sześciu kategoriach jednostek samorządu terytorialnego:
- powiaty do 60 tys. mieszkańców - klasyfikacja
- powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców
- powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców
- miasta na prawach powiatu
- gminy miejskie i miejsko-wiejskie
- gminy wiejskie
Eksperci ZPP oceniają jednostki samorządu terytorialnego według kryteriów mieszczących się w jedenastu grupach tematycznych:
- działania proinwestycyjne i prorozwojowe
- rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego
- rozwój społeczeństwa informacyjnego
- rozwój społeczeństwa obywatelskiego
- umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji
- promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej
- promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu
- wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej
- promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych
- współpraca krajowa i międzynarodowa
- działania promocyjne
Powiat gołdapski od kilku już lat plasuje się co roku w pierwszej piątce najlepszych powiatów w swojej kategorii. Zdaniem wielu samorządowców ranking ZPP jest najbardziej obiektywną oceną działalności powiatów.
Magdalena Mackiewicz
Starostwo Powiatowe w Gołdapi
Dom Kultury w Gołdapi już dziś serdecznie zaprasza mieszkańców Gołdapi oraz gości do udziału 30 sierpnia w kolejnym koncercie w ramach VII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi.
Trzeci dzień
Przed nami sierpień, a to dla mieszkańców Gołdapi oraz turystów odwiedzających Mazury oznacza tylko jedno - nadchodzi kolejna edycja Regionalnego Festiwalu Pogranicza Kartaczewo.
Za nami tegoroczny "Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026". Impreza odbyła się w minionym tygodniu.
Początek letniej przerwy od nauki wcale nie musi oznaczać nudy. Doskonale udowadniają to pierwsze dni
Masz ochotę przeczytać fragment „Dziadów” Adama Mickiewicza przed szerszą publicznością? Dołącz do grona uczestników tegorocznej odsłony „Narodowego Czytania” w Gołdapi i wspólnie twórz wydarzenie promujące polską literaturę.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci do udziału w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez filię biblioteczną w Grabowie.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 13 do 19 lipca 2026r.
Wczoraj w Gołdapi obył się IV Festiwal Tańca i Ognia. To pierwsze wydarzenie z zaplanowanych w ramach tegorocznej imprezy „
W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi dzisiejszy
"Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026" już w najbliższy weekend. Na koncertowej scenie wystąpią m.in. Blanka, Skolim i Pectus.
Sukces uczestniczki zajęć w pracowni muzycznej Domu Kultury w Gołdapi na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Gdynia Open 2026. Julia Tobolska zdobyła wyróżnienie w kategorii 14-17 lat.
Reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi: post. Kamil Szargiej i post. Mateusz Głódź, wygrali eliminacje wojewódzkie XXX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci w wieku od 7 do 14 lat do udziału w „Wakacjach w bibliotece”.
200 tysięcy złotych zabezpieczyła w budżecie Rada Powiatu w Gołdapi na zakup samochodu osobowego na potrzeby Starostwa Powiatowego w Gołdapi.