
GOŁDAP. 12 listopada w Starostwie Powiatowym został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Bajki Króla Maciusia Pieszego”, realizowany w ramach projektu „On, ty i ja na tej samej drodze – III edycja”. Był on skierowany do dzieci z klas I-VI szkół podstawowych z terenu powiatu gołdapskiego. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie ilustracji do jednej z sześciu bajek o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wpłynęło 410 prac. Komisja konkursowa wybrała 18, które zostaną opublikowane w książeczce dla dzieci.
Przy poszczególnych bajkach zostaną zamieszczone rysunki następujących osób:
„Bajka o misiu odblasku” – klasa 1
- Emmanuel Karniłowicz – SP Galwiecie
- Sebastian Puza – SP1 Gołdap
- Julia Predko – SP3 Gołdap
„Bezpieczna bajeczka” – klasa 2
- Szymon Czyżyk – SP Dubeninki
- Emma Przestrzelska – SP3 Gołdap
- Aleksander Sawicki – SP Żytkiejmy
„W królestwie poziomek” – klasa 3
- Mateusz Obuchowski – SP Boćwinka
- Olga Dajer – SP3 Gołdap
- Zuzanna Kulewicz – SP Lisy
„Karambol” – klasa 4
- Marta Świąder – SP Galwiecie
- Zuzanna Derek – SP Żytkiejmy
- Miłosz Osiński – SP3 Gołdap
„Jak Kacper chciał zostać policjantem” – klasa 5
- Kacper Drożdżal – SP1 Gołdap
- Sandra Borowik – SP Galwiecie
- Joanna Trocka – SP Galwiecie
„Matylda – zebra z Afryki” – klasa 6
- Gabriela Kraczaj – SP Dubeninki
- Agata Borawska – SP Dubeninki
- Aleksandra Kibitlewska – SP Pogorzel
Zwycięskie prace zostaną opublikowane wraz z bajkami w książeczce do końca roku 2015. Każdy z osiemnastu laureatów konkursu plastycznego otrzyma nagrodę w postaci odtwarzacza MP4 wraz ze stereofonicznymi słuchawkami. Uroczyste wręczenie nagród przewidywane jest w grudniu.





Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza organizuje 9 stycznia wyjazd rolników z Warmii i Mazur (w tym z Gołdapi) do Warszawy na protest dotyczący umowy handlowej Unia Europejska - Mercosur.
W dniach 17 i 18 stycznia odbędzie się dziewiąta edycja Festiwalu Gitarowego "Erupcja". W programie tradycyjnie warsztaty i koncerty.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wraz z uczniami gołdapskich szkół przypominają, że pomalowana na niebieski kolor "koperta" dla osób niepełnosprawnych ma poprawić widoczność miejsc przeznaczonych dla osób ze szczególnymi potrzebami.
2 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Aves" od 20 lat działa przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi.
Pogoda była dziś wyjątkowo niesprzyjająca, lecz mimo to noworoczny pokaz sztucznych ogni odbył się w Gołdapi zgodnie planem.
Noworoczny pokaz fajerwerków odbędzie się jutro na targowisku miejskim w Gołdapi.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 1 do 11 stycznia.
W sobotni wieczór 20 grudnia, w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbył się X Świąteczny Koncert Finałowy, zorganizowany przez Fundację Uskrzydleni - Wspieramy Kreatywnie.
Gołdapscy policjanci zorganizowali i przeprowadzili zajęcia z samoobrony dla seniorów, dostosowane do możliwości psychofizycznych osób starszych.
"Zaśpiewajmy razem Maryi i Jezusowi" - pod tym tytułem 4 stycznia w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gołdapi odbędzie się koncert kolęd.
Nie chcesz samotnie spędzać wigilijnego wieczoru? Spędź go razem z innymi korzystając z propozycji Teen Challenge Polska oddziału w Gołdapi.
Już jutro w centrum Gołdapi odbędzie się 15 Jarmark Bożonarodzeniowy. Impreza rozpocznie się w południe, a ma potrwać 4,5 godziny.
17 grudnia delegacja samorządowców z Gołdapi przekazała na ręce szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jana Grabca petycję do premiera Donalda Tuska w sprawie reaktywacji linii kolejowej nr 41 na odcinku Gołdap-Olecko.
18 grudnia w filii bibliotecznej w Grabowie odbył się świąteczny warsztat pt. "Papierowe święta - od historii do rękodzieła".