
GOŁDAP. 20-lecie swojej działalności świętowali w ubiegłym tygodniu obecni i byli członkowie Gołdapskiej Rady Sportu. Ta organizacja pozarządowa oficjalnie została zarejestrowana w 1996 roku, jednak nieformalnie grupa zaczęła działalność rok wcześniej. Przez wszystkie lata, jak mówi prezes Andrzej Sokołowski, stowarzyszenie zorganizowało lub współorganizowało ponad 1200 różnych imprez i wydarzeń. Najbardziej dziś znane i nadal organizowane to Konkurs Krzyku i Ogólnopolskie Święto Jajka. Niestety, z powodów prawnych od kilku lat nie ma już Konkursu Picia Piwa, który przyciągał gości nie tylko z północno-wschodniej Polski, ale i dalszych regionów. Stowarzyszenie organizuje też nadal kolejne edycje zawodów wędkarskich „Karp” czy turniejów charytatywny na rzecz obecnego Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych a dawniej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Mówiąc o historii Gołdapskiej Rady Sportu nie sposób pominąć ustanowienia w ubiegłym wieku rekordu Guinnesa w toczeniu opony, rekordu Polski w wielkości jajecznicy czy też meczu warszawskiej Legii na miejskim stadionie.
Jubileuszowe spotkanie odbyło się w Kompleksie Wypoczynkowym „Leśny Zakątek”. Rozpoczął je pierwszy prezes zarządu GRS Ireneusz Truchan. Na początku chwilą ciszy uczczono pamięć nieżyjącego już członka stowarzyszenia Jana Grzeszczaka. Ireneusz Truchan opowiedział o historii organizacji, podziękował też wszystkim, dzięki którym tak prężnie od początku działa. Głos zabrał też Andrzej Sokołowski, obecny prezes GRS. Zapewnił, że stowarzyszenie przez niego kierowane będzie nadal organizować różne wydarzenia, które pozwolą mieszkańcom Gołdapi i powiatu choć na chwilę zapomnieć o trudach codzienności. Jednym ze sposobów, by to osiągnąć, są nagrody. Te są zwykle bardzo atrakcyjne i cenne. Jak podkreślił Andrzej Sokołowski, nie ma jednak tak, że sponsorzy sami z nimi przychodzą. Trzeba za nimi pochodzić, porozmawiać. Podczas spotkania prezes wyraził słowa wdzięczności dla wszystkich fundatorów nagród. Historia stowarzyszenia od początku istnienia do roku 2013 przedstawiona jest w prowadzonych konikach. Podczas jubileuszowego spotkania można było je obejrzeć i powspominać wydarzenia. Warto też zauważyć, że członkowie Stowarzyszenia Gołdapska Rada Sportu o początku działali i działają społecznie, nie pobierali i nie pobierają za swoja pracę wynagrodzeń.
Swoimi wspomnieniami na temat GRS podzielili się też obecni na spotkaniu były burmistrz Gołdapi i członek stowarzyszenia Marek Miros, a także wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski. Obaj złożyli również życzenia jak najlepszej dalszej działalności.




















Pod hasłem "Wypożycz książkę - weź lub przynieś roślinkę" Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza wszystkich czytelników do udziału w wiosennej wymianie.
Podobno to, co najcenniejsze dla naszego zdrowia, często rośnie tuż pod naszymi stopami. Nauczyć się dostrzegać bogactwa natury będzie można podczas warsztatów zielarskich, organizowanych w ramach Uniwersytetu Ludowego Pogranicza w Gołdapi. Zajecia są bezpłatne, zapisy już trwają.
26 marca w Domu Kultury w Gołdapi świętowano Międzynarodowy Dzień Teatru. W sali widowiskowej odbyły się dwa spektakle przygotowane przez grupę teatralną pod kierunkiem Katarzyny Miernik.
1 kwietnia w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. prof. Witalisa Jerzego Raczkiewicza w Gołdapi odbył się wspaniały koncert akordeonowy prof. dr. hab. Rafała Grząki.
Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na otwarcie wystawy prac uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi.
15 kwietnia w kinie "Kultura" odbędzie się kolejne spotkanie Małomiasteczkowego Klubu Filmowego. Zaprezentowany zostanie poruszający film pt. "Wartość sentymentalna".
Tradycją jest już, że w Niedzielę Palmową uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gołdapi wystawiają Misterium Męki Pańskiej. Nie inaczej było i w tym roku.
W ramach Uniwersytetu Ludowego Pogranicza, w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się warsztat dla dorosłych, poświęcony historii i znaczeniu palmy wielkanocnej.
Warsztat ph. "Wiosna w Bullerbyn - budzi się przyroda" odbył się 1 kwietnia w filii bibliotecznej w Grabowie.
W ubiegłym tygodniu w świetlicy wiejskiej w Kozakach odbył się warsztat pisania wielkanocnych jajek. W wydarzeniu wzięli udział dzieci, młodzież oraz przedstawiciele koła gospodyń wiejskich.
W Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się cykliczne spotkanie miłośników i kolekcjonerów gier planszowych, tym razem z wielkanocnym akcentem.
Dziś przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Ze względu na wielkanocną przerwę w szkołach, Stowarzyszenie Dobry Start zorganizowało happening z tej okazji już wczoraj.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 1 do 12 kwietnia.
1 kwietnia w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. prof. Witalisa Jerzego Raczkiewicza w Gołdapi odbędzie się koncert akordeonowy.
Szkolenie dotyczące ekologicznego rolnictwa organizowane jest w Gołdapi 9 kwietnia w ramach Uniwersytetu Ludowego Pogranicza.