
GOŁDAP. W znaczącym dniu, jakim dla mieszkańców Domu św. Faustyny „Nie lękajcie się" w Gołdapi był Dzień Dziecka, doszło do sympatycznego spotkania. W progach naszego domu mieliśmy zaszczyt gościć wojewodę warmińsko-mazurskiego Mariana Podziewskiego. Po powitaniu z każdym dzieckiem i pracownikiem z osobna pan wojewoda zdradził nam, że kiedyś marzył o pracy w domu dziecka w charakterze wychowawcy. Pani dyrektor Beata Kuprewicz, pracownicy oraz wychowankowie stwierdzili zgodnie, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby to marzenie wojewody mogło się spełnić. Następnie nasz gość wręczył dzieciom upominki, w których znajdowały się nie tylko słodycze, ale przede wszystkim kamizelki i odblaski umożliwiające bezpieczne poruszanie się naszych pociech na turystycznych szlakach podczas letniego wypoczynku. W imieniu wychowanków Weronika Tęgowska podziękowała wojewodzie za to sympatyczne spotkanie cytując słowa ks. Józefa Tischnera: „Spotkać to coś więcej niż mieć świadomość, że inny jest obecny obok mnie lub przy mnie. Wmieszany w uliczny tłum mam świadomość, że obok mnie są inni ludzie, co jednak nie znaczy, że ich spotykam. Spotkanie jest wydarzeniem." Następnie pani dyrektor oprowadziła naszego dostojnego gościa po placówce a dzieciaki zaprosiły do swoich mieszkań.
Dom św. Faustyny „Nie lękajcie się" w Gołdapi




Dom Kultury w Gołdapi już dziś serdecznie zaprasza mieszkańców Gołdapi oraz gości do udziału 30 sierpnia w kolejnym koncercie w ramach VII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi.
Trzeci dzień
Przed nami sierpień, a to dla mieszkańców Gołdapi oraz turystów odwiedzających Mazury oznacza tylko jedno - nadchodzi kolejna edycja Regionalnego Festiwalu Pogranicza Kartaczewo.
Za nami tegoroczny "Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026". Impreza odbyła się w minionym tygodniu.
Początek letniej przerwy od nauki wcale nie musi oznaczać nudy. Doskonale udowadniają to pierwsze dni
Masz ochotę przeczytać fragment „Dziadów” Adama Mickiewicza przed szerszą publicznością? Dołącz do grona uczestników tegorocznej odsłony „Narodowego Czytania” w Gołdapi i wspólnie twórz wydarzenie promujące polską literaturę.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci do udziału w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez filię biblioteczną w Grabowie.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 13 do 19 lipca 2026r.
Wczoraj w Gołdapi obył się IV Festiwal Tańca i Ognia. To pierwsze wydarzenie z zaplanowanych w ramach tegorocznej imprezy „
W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi dzisiejszy
"Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026" już w najbliższy weekend. Na koncertowej scenie wystąpią m.in. Blanka, Skolim i Pectus.
Sukces uczestniczki zajęć w pracowni muzycznej Domu Kultury w Gołdapi na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Gdynia Open 2026. Julia Tobolska zdobyła wyróżnienie w kategorii 14-17 lat.
Reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi: post. Kamil Szargiej i post. Mateusz Głódź, wygrali eliminacje wojewódzkie XXX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci w wieku od 7 do 14 lat do udziału w „Wakacjach w bibliotece”.
200 tysięcy złotych zabezpieczyła w budżecie Rada Powiatu w Gołdapi na zakup samochodu osobowego na potrzeby Starostwa Powiatowego w Gołdapi.