GOŁDAP. Nawet 22 tysiące złotych można otrzymać z Powiatowego Urzędu Pracy w Gołdapi na doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy dla skierowanego do pracy przez urząd bezrobotnego. Przedsiębiorcy oraz inne uprawione podmioty będą mogli składać wnioski od 30 marca do 8 kwietnia. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 10 kwietnia. Łącznie PUP planuje zrefundować koszty wyposażenia lub doposażenia 6 stanowisk pracy.
Na stanowiska pracy tworzone w ramach refundacji kierowane będą osoby bezrobotne, które łącznie spełniają poniższe warunki:
- w ciągu ostatnich 6 miesięcy (licząc od dnia złożenia wniosku o refundację) nie były zatrudnione u wnioskodawcy i nie wykonywały u niego innej pracy zarobkowej dłużej niż przez okres 1 miesiąca
- nie były zatrudnione u wnioskodawcy na refundowanym stanowisku w ramach innych umów
- nie są najbliższą rodziną pracodawcy (współmałżonkiem, dzieckiem, rodzicem, rodzeństwem)
Szczegółowe informacje o naborze uzyskać można w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gołdapi. Wnioski dostępne są na stornie internetowej urzędu.