GOŁDAP. Komisja rady miejskiej do spraw rolnictwa i gospodarki zasobami naturalnymi omówiła w poniedziałek swój plan pracy na bieżący rok. Oprócz opiniowania projektów uchwał rady, włodarze planują także m.in.:
- omówić problem bezpańskich psów na terenie gminy
- zorganizować posiedzenie komisji z sołtysami , burmistrzem Gołdapi i przewodniczącym rady miejskiej
- spotkać się z dyrektorami OPS i DK celem omówienia pracy tych instytucji w środowisku wiejskim
- odwiedzić świetlice wiejskie na terenie gminy
- zrobić objazd po drogach wiejskich; celem objazdu byłoby ustalenie harmonogramu ich remontów
Burzliwą dyskusję podczas komisji wywołał zwłaszcza ostatni punkt. Zdaniem obecnego na posiedzeniu sołtysa sołectwa Dunajek takie objazdy dotychczas były jedynie przedmiotem drwin sołtysów i mieszkańców, nic bowiem z nich nie wynikało.
mówi Krzysztof Gnacikowski, sołtys sołectwa Dunajek
Włodarze bronili jednak tego punktu. Zdaniem przewodniczącej Janiny Pietrewicz, komisja powinna zrobić objazd, gdyż w ten sposób będzie mogła naocznie stwierdzić, które drogi wymagają pilnego remontu, a które na remont mogą jeszcze zaczekać. Przy niewielkich środkach na ten cel jest to istotne. O terminie objazdu dróg przez komisję mają być poinformowani sołtysi, a za ich pośrednictwem także mieszkańcy.