GOŁDAP. 29 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 3 odbyły się powiatowe eliminacje Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu, inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
W eliminacjach powiatowych wzięły udział cztery drużyny ze szkół gimnazjalnych i siedem drużyn ze szkół podstawowych. Uczestnicy brali udział w następujących konkurencjach:
- test wiedzy z zasad i przepisów ruchu drogowego
- sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy
- jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego
- jazda rowerem po torze sprawnościowym.
W tej kategorii rywalizacja była wyrównana. W klasyfikacji końcowej Gimnazjum w Dubeninkach zwyciężyło jednym punktem z oddziałem zamiejscowym tej szkoły w Żytkiejmach. Gimnazja z Gołdapi i Bań Mazurskich otrzymując zaledwie jeden punkt mniej zajęły początkowo ex aequo trzecie miejsce. Jednak zgodnie z regulaminem turnieju, w sytuacji, gdy w klasyfikacji końcowej drużyny zajmują miejsca ex aequo należy wziąć pod uwagę wyniki testu, w którym lepsza okazała się drużyna z Bań Mazurskich, co uplasowało ją na trzecim miejscu.
Najlepszym zawodnikiem eliminacji powiatowych Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2014 w kategorii szkół gimnazjalnych została Aldona Sawicka z Gimnazjum w Dubeninkach oddział zamiejscowy w Żytkiejmach, zaś w kategorii szkół podstawowych Miłosz Januszkiewicz – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gołdapi. Zwycięscy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast pozostali uczestnicy turnieju - dyplomy za udział oraz upominki.
Organizatorem eliminacji było Starostwo Powiatowe w Gołdapi przy współpracy Szkoły Podstawowa Nr 3 w Gołdapi.