Umowę na modernizację drogi krajowej K65 na odcinku Gołdap – Kowale Oleckie podpisali dziś uroczyście w centrum Gołdapi przedstawiciele GDDKiA i firmy Strabag. Teren budowy zostanie wykonawcy przekazany w ciągu 7 dni. Termin wykonania modernizacji upływa 5 lipca 2014. Inwestycja ma kosztować 54mln. zł.

Umowa obejmuje m.in.:

  • przebudowę i wzmocnienie nawierzchni drogi
  • poszerzenie jezdni
  • przebudowę skrzyżowań
  • budowę i przebudowę zatok autobusowych
  • budowę i przebudowę chodników
  • regulację odwodnienia drogi
  • przebudowę istniejących urządzeń infrastruktury technicznej
  • przebudowę i budowę punktów oświetleniowych.

Po rozbudowie droga będzie miała dopuszczalne obciążenie 115 kN/oś. Szerokość jezdni będzie wynosiła 8m., będą dwa pasy ruchu po 3,5 m oraz pobocza bitumiczne o szerokości po 0,5 m z obu stron. Na odcinku Gołdap – Kozaki powstanie też ciąg pieszo-rowerowy.

Podpisanie umowy było okazją do zorganizowania przez GDDKiA na placu Zwycięstwa w Gołdapi pikniku, podczas którego zaprezentowano projekt modernizacji drogi K65. Był konkurs wiedzy o UE i ruchu drogowym, pokazy sprzętu inspekcji transportu drogowego, policji i straży pożarnej, pokazy udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa drogowego.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.