Od lipca w całej Polsce zmienią się zasady gospodarki śmieciowej. Ich odbiorem od mieszkańców miasta i gminy Gołdap zajmować się będzie firma wyłoniona w przetargu przez Urząd Miejski. – A co z pojemnikami na śmieci, sami mamy o nie zadbać? – zapytała mnie w ostatnich dniach jedna z czytelniczek GOLDAP.INFO.

To pytanie zadałem dziś inspektorowi w wydziale infrastruktury i inwestycji komunalnych w UM Beacie Skok, która nadzoruje „sprawy śmieciowe". Jak się okazuje, czytelniczka ma rację. O pojemniki każdy będzie musiał zadbać samodzielnie. Można go kupić lub wydzierżawić, np. w jednej z gołdapskich firm. Na wniosek mieszkańca pojemnik będzie musiała też dostarczyć firma, która zajmie się odbiorem śmieci. Najprawdopodobniej będzie to „Uni-Max" z Ełku. Jej właścicielka nie poinformowała dotychczas urzędu, czy pojemniki będzie wydzierżawiać, czy też użyczać. Oferty dzierżawy przedstawiły zaś dwie gołdapskie firmy. Oto zaproponowane stawki za miesiąc:

Usługi Sprzętowo-Transportowe i Wywóz Nieczystości Józef Brzeziński
1. KP-7 - 50zł
2. PA1100 – 15zł
3. SM1100 – 12zł
4. PA600 - 12zł
5. PA360 - 6zł
6. PA240 - 5zł
7. PA120 - 4zł

Przedsiębiorstwo Gospodarki komunalnej Sp. z o .o.
1. KP7 - 40zł
2. pojemnik 1100l. – 10zł
3. SM 1,1 – 10zł
4. pojemnik 660l. – 8zł
5. pojemnik 360l. – 5zł
6. pojemnik 240l. – 4zł
7. pojemnik 120l. – 2,50zł

Wszystkie pojemniki będą musiały być oznakowane, jakie śmieci się w nich znajdują: słoneczkiem - frakcja sucha i kropelką – frakcja mokra. Naklejki przekaże mieszkańcom Urząd Miejski. Beata Skok dodaje też, że osoby, które wytwarzają niewielką ilość odpadów będą mogły je gromadzić i wystawiać foliowych workach.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.