
Jedną minutę i trzynaście sekund trwała sesja rady powiatu, która odbyła się 15 lutego. Radni w ciągu tego czasu przyjęli dwie uchwały: w sprawie zmiany budżetu i zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej. Przed sesją obyło się jednak posiedzenie zarządu powiatu, a następnie wspólne posiedzenie komisji rady. Włodarze zostali więc zaznajomieni z projektami uchwał i byli świadomi, nad czym głosują.
Zmiany były potrzebne, bowiem Starostwu Powiatowemu i Powiatowemu Urzędowi Pracy w Gołdapi udało się pozyskać 5mln złotych zewnętrznych pieniędzy na przeciwdziałanie bezrobociu i rozwój przedsiębiorczości. Zdaniem skarbnik powiatu środki te trzeba było jak najszybciej uwzględnić w obu zmienianych dokumentach.
W okresie od 28.02.2013 do 31.05.2015 powiat gołdapski będzie realizował projekt pod nazwą „Mój cel - przedsiębiorczość". Nabór uczestników do projektu przewidziany jest w dwóch turach: pierwszej w 2013 roku i drugiej w 2014 roku. Celem projektu jest rozwój przedsiębiorczości na terenie powiatów: ełckiego, gołdapskiego i oleckiego poprzez bezzwrotne wsparcie osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo mieszkańców tych powiatów. W 2013 roku planuje się udzielenie 46 dotacji w maksymalnej kwocie 38.170zł oraz dodatkowo wsparcia pomostowego przez 6 miesięcy po rozpoczęciu działalności gospodarczej w kwocie do 1200zł/m-c. Udzielenie wsparcia finansowego będzie poprzedzone szkoleniem i doradztwem z zakresu założenia i prowadzenia działalności gospodarczej.
Dom Kultury w Gołdapi już dziś serdecznie zaprasza mieszkańców Gołdapi oraz gości do udziału 30 sierpnia w kolejnym koncercie w ramach VII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi.
Trzeci dzień
Przed nami sierpień, a to dla mieszkańców Gołdapi oraz turystów odwiedzających Mazury oznacza tylko jedno - nadchodzi kolejna edycja Regionalnego Festiwalu Pogranicza Kartaczewo.
Za nami tegoroczny "Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026". Impreza odbyła się w minionym tygodniu.
Początek letniej przerwy od nauki wcale nie musi oznaczać nudy. Doskonale udowadniają to pierwsze dni
Masz ochotę przeczytać fragment „Dziadów” Adama Mickiewicza przed szerszą publicznością? Dołącz do grona uczestników tegorocznej odsłony „Narodowego Czytania” w Gołdapi i wspólnie twórz wydarzenie promujące polską literaturę.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci do udziału w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez filię biblioteczną w Grabowie.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 13 do 19 lipca 2026r.
Wczoraj w Gołdapi obył się IV Festiwal Tańca i Ognia. To pierwsze wydarzenie z zaplanowanych w ramach tegorocznej imprezy „
W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi dzisiejszy
"Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026" już w najbliższy weekend. Na koncertowej scenie wystąpią m.in. Blanka, Skolim i Pectus.
Sukces uczestniczki zajęć w pracowni muzycznej Domu Kultury w Gołdapi na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Gdynia Open 2026. Julia Tobolska zdobyła wyróżnienie w kategorii 14-17 lat.
Reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi: post. Kamil Szargiej i post. Mateusz Głódź, wygrali eliminacje wojewódzkie XXX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci w wieku od 7 do 14 lat do udziału w „Wakacjach w bibliotece”.
200 tysięcy złotych zabezpieczyła w budżecie Rada Powiatu w Gołdapi na zakup samochodu osobowego na potrzeby Starostwa Powiatowego w Gołdapi.