Filharmonia Narodowa zaprasza na koncert pt. „Śladami trubadurów - na każdą chwilę piosenka". Odbędzie się on 4 grudnia o godzinie 16.00 w Państwowej Szkole Muzycznej przy ul. Partyzantów 31. Wstęp bezpłatny.
Wykonawca: kwartet wokalny Il Canto Minore
- Wanda Laddy - sopran
- Marta Lawrence - alt
- Sławomir Łobaczewski - tenor
- Michał Straszewski - bas, kierownik zespołu
W programie: Anonim (Codex Buranus), Gomółka, Machaut, Morley, Pawluśkiewicz, Turnau i inni.
Muzyka i poezja są bliskimi sobie dziedzinami sztuki. Już od najdawniejszych czasów poeci czuli potrzebę, by swoje teksty prezentować wraz z muzyką. Można zaryzykować twierdzenie, że historia piosenki artystycznej rozpoczęła się w czasach trubadurów i trwa po dziś dzień. Koncert rozpoczniemy pieśniami, które reprezentują czas późnego średniowiecza i renesansu. Następnie przeniesiemy się w świat uczuć i nastrojów pieśni XIX wieku, by na koniec posłuchać poezji śpiewanej naszych czasów. Postaramy się przekonać naszych słuchaczy, że piosenka jest dobra na każdą chwilę. Zespół Il Canto Minore pokaże dzieciom, na czym polega sztuka śpiewu w kameralnym zespole wokalnym.
30 stycznia w Galerii K2 otwarta zostanie wystawa malarstwa Emilii Urbanowicz. To jedno z wydarzeń tegorocznego "Kierunku Gołdap".
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi od początku roku prowadzą spotkania w szkołach z uczniami. Ich głównym celem jest jak najlepsze przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego spędzenia ferii.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na pierwsze w roku 2026 spotkanie w mieście dyskusyjnego klubu książki.
Koncert kolęd "Zaśpiewajmy razem Maryi i Jezusowi" był wyjątkowym czasem pełnym wzruszeń i ciepła.
Komunikat Urzędu Miejskiego w Gołdapi dotyczący głosowania podczas XXXVII sesji Rady Miejskiej w Gołdapi 30 grudnia 2025, dotyczącego autopoprawek przedstawionych przez burmistrza Gołdapi.
Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza organizuje 9 stycznia wyjazd rolników z Warmii i Mazur (w tym z Gołdapi) do Warszawy na protest dotyczący umowy handlowej Unia Europejska - Mercosur.
W dniach 17 i 18 stycznia odbędzie się dziewiąta edycja Festiwalu Gitarowego "Erupcja". W programie tradycyjnie warsztaty i koncerty.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wraz z uczniami gołdapskich szkół przypominają, że pomalowana na niebieski kolor "koperta" dla osób niepełnosprawnych ma poprawić widoczność miejsc przeznaczonych dla osób ze szczególnymi potrzebami.
2 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Aves" od 20 lat działa przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi.
Pogoda była dziś wyjątkowo niesprzyjająca, lecz mimo to noworoczny pokaz sztucznych ogni odbył się w Gołdapi zgodnie planem.
Noworoczny pokaz fajerwerków odbędzie się jutro na targowisku miejskim w Gołdapi.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 1 do 11 stycznia.
W sobotni wieczór 20 grudnia, w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbył się X Świąteczny Koncert Finałowy, zorganizowany przez Fundację Uskrzydleni - Wspieramy Kreatywnie.
Gołdapscy policjanci zorganizowali i przeprowadzili zajęcia z samoobrony dla seniorów, dostosowane do możliwości psychofizycznych osób starszych.
"Zaśpiewajmy razem Maryi i Jezusowi" - pod tym tytułem 4 stycznia w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gołdapi odbędzie się koncert kolęd.