
Jutro zapraszamy państwa na szóstą już edycję spotkań z naturą i sztuką „Nasze i nie nasze krajobrazy". Jutro też zostanie podsumowany II konkurs fotograficzny „Nasze Gołdapskie", który odbywa się pod patronatem burmistrza Gołdapi Marka Mirosa i starosty gołdapskiego Andrzeja Ciołka. Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych.
wyniki konkursu
22 listopada 2012r. komisja konkursowa w składzie:
- Tadeusz Krzywicki - fotograf, filmowiec
- Maciej Rakowski - fotograf, podróżnik
- Ryszard Wrzosek - Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki
- Jarosław Jasiński - fotograf, grafik, malarz,
przyznała następujące nagrody w konkursie fotograficznym „NASZE GOŁDAPSKIE":
w kategorii „CZŁOWIEK"
- I miejsce - Adam Kościński, za dwa zestawy prac pt. „Samotna wojna" i „Niewinność"
- II miejsce - Inez Sala, za zestaw prac pt. „Bohaterowie na emeryturze"
- III miejsce - Natalia Jakowska za dwa zestawy prac pt."Homesick" i „Autumn moods"
- Pierwsze wyróżnienie - Bartłomiej Czuper, za zestaw prac pt. „Oczekiwanie"
- Drugie wyróżnienie - Angelika Jabłońska, za zestaw prac pt. „Przybyszka".
- Trzecie wyróżnienie - Aleksandra Król-Berut, za zestaw prac pt. „Tomaszek"
W kategorii „NATURA"
- I miejsce - Dawid Cząstkiewicz, za zestaw pt. „Leśny skrzat" i serię zdjęć pojedynczych: „Biała dama", „Mam", „Strażnik lodu".
- II miejsce - Agnieszka Zdancewicz, za dwa zestawy prac pt. „Bliskie spotkania" i „Zwierzęta"
- III miejsce - Bartłomiej Czuper, za zestaw prac pt. „Gołdap jakiej nie znałeś"
- Pierwsze wyróżnienie - Zofia Dmuchowska, za dwa zestawy prac pt. „Moje konie" i „Moje koty"
- Drugie wyróżnienie - Aleksandra Werra, za zestaw prac pt. „Z mojego okna"
- Trzecie wyróżnienie - Mateusz Świtaj, za zestaw prac pt. „W moim ogrodzie"
Burmistrz Gołdapi swoją nagrodę przyznał Maciejowi Paratowi - uczniowi gołdapskiego gimnazjum, za zestaw prac pt. „W którą stronę", a nagroda Starosty Powiatu Gołdapskiego przypadła Esterze Szułczyńskiej - uczennicy gołdapskiego LO, za zestaw prac pt. „Spotkanie".
W konkursie wzięło udział 26 autorów, którzy zgłosili ponad 300 prac. Na wystawie pokonkursowej prezentujemy 150 fotografii 26 autorów, a są nimi: Teresa Augustynowicz, Adam Kościński, Gabriela Karbowska, Aleksandra Werra, Izabela Włoch, Bartłomiej Czuper, Mariusz Duszak, Ewa Fiedorowicz, Milena Hołdyńska, Angelika Jabłońska, Natalia Jakowska, Anetta Kondraciuk, Aleksandra Król-Berut, Julia Grzędzińska, Edyta Ołów, Maciej Parat, Jacek Rakowski, Inez Sala, Mateusz Świtaj, Marcin Urzędowski, Filip Woźniak, Agnieszka Zdancewicz, Marta Bułas, Emil Wądołowski, Daniel Fiećko, Dawid Cząstkiewicz.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników konkursu na otwarcie wystawy pokonkursowej i odbiór pamiątkowych dyplomów, a laureatów konkursu po odbiór nagród, w sobotę 24 listopada o godz. 18.00 do holu kina „KULTURA".
Nie publikujemy nagrodzonych prac bo zapraszamy mieszkańców Gołdapi do obejrzenia bardzo dobrych fotografii w oryginale i uczestniczenia w ciekawych projekcjach filmowych podczas VI edycji spotkań z naturą i sztuką „NASZE I NIE NASZE KRAJOBRAZY".
Nagrody ufundowali: Dom Kultury w Gołdapi, Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Starostwo Powiatowe w Gołdapi, Gmina Gołdap.
Kurator konkursu Jarosław Jasiński
Dom Kultury w Gołdapi

Dom Kultury w Gołdapi już dziś serdecznie zaprasza mieszkańców Gołdapi oraz gości do udziału 30 sierpnia w kolejnym koncercie w ramach VII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi.
Trzeci dzień
Przed nami sierpień, a to dla mieszkańców Gołdapi oraz turystów odwiedzających Mazury oznacza tylko jedno - nadchodzi kolejna edycja Regionalnego Festiwalu Pogranicza Kartaczewo.
Za nami tegoroczny "Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026". Impreza odbyła się w minionym tygodniu.
Początek letniej przerwy od nauki wcale nie musi oznaczać nudy. Doskonale udowadniają to pierwsze dni
Masz ochotę przeczytać fragment „Dziadów” Adama Mickiewicza przed szerszą publicznością? Dołącz do grona uczestników tegorocznej odsłony „Narodowego Czytania” w Gołdapi i wspólnie twórz wydarzenie promujące polską literaturę.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci do udziału w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez filię biblioteczną w Grabowie.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 13 do 19 lipca 2026r.
Wczoraj w Gołdapi obył się IV Festiwal Tańca i Ognia. To pierwsze wydarzenie z zaplanowanych w ramach tegorocznej imprezy „
W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi dzisiejszy
"Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026" już w najbliższy weekend. Na koncertowej scenie wystąpią m.in. Blanka, Skolim i Pectus.
Sukces uczestniczki zajęć w pracowni muzycznej Domu Kultury w Gołdapi na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Gdynia Open 2026. Julia Tobolska zdobyła wyróżnienie w kategorii 14-17 lat.
Reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi: post. Kamil Szargiej i post. Mateusz Głódź, wygrali eliminacje wojewódzkie XXX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci w wieku od 7 do 14 lat do udziału w „Wakacjach w bibliotece”.
200 tysięcy złotych zabezpieczyła w budżecie Rada Powiatu w Gołdapi na zakup samochodu osobowego na potrzeby Starostwa Powiatowego w Gołdapi.