Wyrazy miłości, serdeczności oraz podziękowań za matczyny trud oraz przepiękne piosenki usłyszały mamy podczas sobotniego popołudnia, 26 maja w Świetlicy Wiejskiej w Żytkiejmach, gdzie obchodziły swoje święto.

W trakcie świętowania odbył się konkurs „O kim mowa?", polegający na wysłuchaniu kilku informacji o pewnej osobie znajdującej się na sali i odgadnięciu, o kim mowa. Niektóre wskazówki okazały się bardzo pomocne i bardzo trafnie określały osobę, co dało wiele radości uczestnikom spotkania. Młodsze uczestniczki uroczystości mogły wykazać swoje zdolności w konkursie kulinarnym i wykonać różę z pomidora. Bardziej skomplikowany okazał się konkurs z fartuszkiem kuchennym, podczas którego uczestniczki musiały bardzo sprawnie ubierać go zawiązując z tyłu na kokardkę. Nie obyło się również bez akcentu zbliżających się piłkarskich Mistrzostw Europy. Przy dźwiękach hymnu Euro 2012 uczestniczki spotkania zaprezentowały, jak będą dopingować naszym piłkarzom podczas gry. Trening wypadł pomyślnie, a stadionowa meksykańska fala nie miała sobie równych. I tak słodko, aktywnie oraz wesoło uczestnicy spotkania spędzili wspólny czas.

Organizatorem spotkania było Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach - Świetlica Wiejska w Żytkiejmach, a wspierali Stowarzyszenie Żytkiejmska Struga oraz klub wolontariusza przy Filii Bibliotecznej w Żytkiejmach.

 

 


fot. Wiktoria Smyk, DH


Wyszukiwarka

Loading