Ponad 60 osób wzięło udział w balu charytatywnym, jaki w sobotę w Domu Polonii w Żytkiejmach zorganizowało Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga". Oprócz żytkiejmian i mieszkańców gminy Dubeninki, na bal przyjechały też osoby m.in. z Gołdapi, Chichego, Wiżajn, Kowali Oleckich, Suwałk a nawet Wrocławia. Impreza rozpoczęła się o godzinie 19.00 i trwała do późnych godzin nocnych.

- Tu atmosfera jest taka niesamowita - twierdzi starosta Andrzej Ciołek zapytany, jak podoba mu się bal. Był gościem zabawy przez ponad dwie godziny. - Jest klimat, jest dobra zabawa, są wspaniali ludzie, dobrze zorganizowani. Nic dodać, nic ująć. Po prostu takich imprez życzyłbym sobie w każdej gminie.


mówi starosta gołdapski Andrzej Ciołek
Jeśli nie widzisz odtwarzacza, kliknij tutaj

W trakcie wieczoru oprócz zabawy przy muzyce tanecznej w wykonaniu zespołu „Marco", dźwiękach gitary i akordeonu wydobywających sie spod palców dwójki gości i smakowania pysznych potraw regionalnych, odbyły się licytacje. Do kupienia były m.in. tkane obrazy, swojskie chleby, alkohole „z historią", książki, sękacz. Dochód balu i licytacji przeznaczony zostanie na remont miejscowego kościoła św. Michała. W sobotnią noc udało się na ten cel pozyskać 3 tysiące złotych.

 

 


więcej zdjęć na www.facebook.com/GOLDAP.INFO


Wyszukiwarka

Loading