Wczoraj w Dubeninkach odbyła się sesja miejscowej Rady Gminy. W trakcie jej obrad pojawił się dla większości obecnych niespodziewany gość - ks. biskup ełcki Jerzy Mazur. Duchowny przeprowadza obecnie wizytacje kanoniczne parafii i korzystając z okazji odwiedził też włodarzy.

Ks. biskup wyraził wdzięczność włodarzom za troskę o mieszkańców. Wspomniał o trudnej sytuacji finansowej samorządów.

- Wiele spraw musicie samo załatwiać, decydować, szukać funduszy - powiedział ks. biskup. - Jak coś dobrze się układa, coś dobrze wychodzi to ojców chrzestnych jest wielu. Ale jak trzeba wkładać, szczególnie finanse, to zrzuca się to na samorządy.

Zdaniem ks. biskupa Jerzego Mazura jednym z większych problemów jest szkolnictwo. Zaapelował, by nie likwidować szkół, jeśli tylko jest taka możliwość.

- Jeśli szkoła zostaje zlikwidowana to zostaje jeszcze budka z piwem, gdzie wszyscy idą do niej - dodał kapłan. - Życzę też wam, aby w waszej gminie było wiele miejsc pracy. Ludzie młodzi nie będą wyjeżdżać, by jej szukać. To też trudny temat. Nie ma tutaj przemysłu. Mamy czyste powietrze, ale samym czystym powietrzem nie można żyć. To jest pewna trudność całej naszej diecezji ełckiej.

Na zakończenie kilkuminutowego spotkania ks. biskupa z włodarzami z Dubeninek głos zabrał też proboszcz parafii Dubeninki ks. Tadeusz Koresteński. Podziękował on Radzie Gminy, sołtysom i innym obecnym za życzliwość wobec parafii oraz udzielaną pomoc.

 

 


Wyszukiwarka

Loading