Forum Rozwoju Regionalnego Polska Wschodnia już niebawem rozpocznie realizację kolejnego projektu zatytułowanego „Prawo jazdy w damskiej torebce - kobieca akademia jazdy samochodem w gminie Dubeninki".

Udział w nim weźmie 16 bezrobotnych pań w wieku od 17 do 60 lat mieszkających w gminie Dubeninki. W pierwszej kolejności przyjmowane będą kobiety zagrożone wykluczeniem społecznym ze względu na trudną sytuację materialną, a także z niskim wykształceniem (podstawowym, gimnazjalnym).

- Głównym celem projektu jest niwelowanie barier w komunikacji komputerowej oraz komunikacji drogowej - mówi Szymon Mironowicz, prezes Forum Rozwoju Regionalnego.

 

 

Panie będą miały okazję skorzystać z bezpłatnego kursu z zakresu obsługi komputera i internetu oraz kursu na prawo jazdy kategorii B. W ramach projektu sfinansowane zostaną również koszty egzaminu teoretycznego i praktycznego uczestniczek. Część z nich, w razie niepowodzenia przy pierwszym podejściu do egzaminu, będzie miała możliwość przystąpić do bezpłatnego egzaminu poprawkowego. Dodatkowo uczestniczki projektu wezmą udział w warsztatach motywacyjno-psychologicznych, dzięki którym poprawi się ich samoocena oraz wzrośnie pewność siebie. Podczas szkolenia komputerowego i motywacyjnego uczestniczki projektu otrzymają materiały dydaktyczne, zostanie im zapewniony również bezpłatny catering.

Przewidywany termin naboru kandydatek to 2-3 tydzień kwietnia. Informacja o rekrutacji zostanie podana na stronie stowarzyszenia www.frr.org.pl. Projekt realizowany jest pod patronatem Urzędu Gminy w Dubeninkach, partnerem projektu jest stowarzyszenie „Macierzanka" z Wiżajn. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Wyszukiwarka

Loading