pobierz zdjęcia grupowe w dużym rozmiarze: zdjęcie nr 1 * zdjecie nr 2

W czwartkowe popołudnie w świetlicy wiejskiej w Linowie rozstrzygnięta została II edycja konkursu pn. „Wypieki karnawałowe". Łącznie zgłoszonych zostało 21 specjałów, przygotowanych przez gospodynie z terenu gminy Dubeninki. Wszystkie oceniała komisja w składzie: Anna Stypułkowska, Ewa Rakowska, Kazimierz Krahel i Ryszard Zieliński.

W kategorii „pączki" zgłoszono 9 wypieków. Pierwsze miejsce zajęły te, które przygotowała Lucyna Sowul. Drugie miejsce przypadło Monice Bernatowicz, a trzecie Grażynie Balczun. W kategorii „inne wypieki karnawałowe" zwyciężyła Dorota Kryścio, druga miejsce zajęła Irena Bzura, a trzecie Wanda Waluk. Komisja konkursowa postanowiła też przyznać nagrodę za „super wypiek karnawałowy". Otrzymała ją Zofia Salwocka. Wszyscy wyżej wymienieni otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostali uczestnicy także otrzymali dyplomy oraz drobne upominki

W trakcie smakowania zgłoszonych przysmaków przez jury oraz po rozdaniu nagród na sali odbywała się zabawa karnawałowa. Do tańca i śpiewania przygrywali panowie Stasińscy i Żmojda z Wiżajn.

Organizatorami konkursu byli wójt gminy Dubeninki oraz Gminne Centrum Kultury przy współpracy z sołectwem Linowo.

 

 


Wyszukiwarka

Loading