O aktywny zimowy wypoczynek w Żytkiejmach już po raz kolejny zadbała filia biblioteczna i świetlica w Żytkiejmach oraz Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej. Zajęcia odbywały się każdego dnia w innej placówce. W poniedziałki, środy i piątki biblioteka zorganizowała zajęcia plastyczne „Bez rysowania" oraz zajęcia animacyjne „Od lokomotywy do Kubusia". Największym zainteresowaniem cieszyła się nauka wyplatania bransoletek przyjaźni, a lekcji udzielały wolontariuszki z Żytkiejm. Perfekcjonistką w tej branży okazała się Marta Mejsak, która wyplatając bransoletkę potrafi wykonać najprzeróżniejsze wzory. W programie był też konkurs na najśmieszniejszego bałwana, ale z powodu pogody śnieg nie był zbyt elastyczny aby się lepić, więc powstały tylko „mury obronne" ze śniegu.

W godzinach popołudniowych młodzież mogła skorzystać z oferty świetlicy, która przygotowała różne zajęcia warsztatowe. Uczestnicy zajęć uczyli się zdobienia przedmiotów metodą decoupage, ozdabiając walentynkowe świece i wykonując ozdobne pudełka z pocztówek. A jak je wykonać pamiętała pani Alina Grudzińska - wolontariuszka, która służyła radą i pomocą podczas zajęć. Nie zabrakło również zajęć ruchowych, były np. turniej tenisa, zajęcia przy muzyce oraz bal przebierańców, podczas którego został wybrany król i królowa balu.

 

 

Jak co roku także Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej zorganizował cykl zajęć pn. „Ferie z przyrodą". W czasie ich trwania uczestnicy mieli okazję wziąć udział w zajęciach stacjonarnych i terenowych poświęconych zimowej tematyce. Zdobywali przy tym tytuły Mistrza Lepienia Kulek dla Ptaków, Leśnego Tropiciela i Znawcy Leśnych Tajemnic. Na ostatnim spotkaniu uczestnicy podzieleni na drużyny wzięli udział w podsumowującym konkursie, którego zwieńczeniem było wręczenie wszystkim pamiątkowych orderów, dyplomów i upominków. Fotorelacja z "Ferii z przyrodą" znajduje się na stronie internetowej parku.

Z zajęcięć zorganizowanych przez placówki skorzystało ok. 45 dzieci i młodzieży z terenu Żytkiejm i okolic.


archiwum PKPR oraz filii bibliotecznej i świetlicy w Żytkiejmach


Wyszukiwarka

Loading